Turgutlu İlçe Tarım Müdüründen, Borsa Başkanı Temel'e Ziyaret

Turgutlu İlçe Tarım Müdürü Musa Çallı ve Turgutlu İlçe Tarım Müdürlüğü personeli Necmettin Dirim, Turgutlu Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Temel'i makamında ziyaret etti.

Turgutlu İlçe Tarım Müdüründen, Borsa Başkanı Temel'e Ziyaret
banner43

Ziyarette 2020-2021 üzüm sezonu ve Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) Organizasyonunda düzenlenen "Üzüm Yetiştiriciliği Kursu" konuları hakkında görüşüldü.

Başkan Temel ve Müdür Çallı öncelikle 2020-2021 üzüm sezonunu değerlendirdiler. Bölge üzümünün piyasa şartları ve ihracat rakamları hakkında görüştüler.

Toplantıda görüşülen bir diğer konu ise Üzüm Yetiştiriciliği Kursu oldu. Kurs hakkında Müdür Çallı şunları söyledi.

"Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) tarafından organize edilen, ilçemizin de içinde bulunduğu proje kapsamında Turgutlu Ticaret Borsası Toplantı Salonunda "Üzüm Yetiştiriciliği Kursu" düzenliyoruz.

Kurs kapsamında 50 kişilik gruba eğitim veriyoruz. Grubun %60'ı göçmen %40'ı ise bölgemiz halkından oluşmaktadır.

Kursun amacı hem bölgemizin en önemli tarım ürünlerinden üzüm yetiştiriciliği konusunda kalifiye eleman ihtiyacını karşılamak hem de göçmenler ile bölge halkı arasında uyum ve iş birliği sağlamaktır." dedi.

Kursun teorik eğitimleri için destek olan Turgutlu Ticaret Borsası'na ve Başkan Temel'e teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

Başkan Temel, bölge tarımı, halkımız ve ülkemize faydalı olan organizasyonları desteklemeye devam edeceklerini belirtti. Musa Çallı ve Necmettin Dirim'e ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4