Turgutlu  jandarması trafik kazası mağdurlarını unutmadı

Manisa İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Dünya Trafik Kazası Mağdurları Günü'nde Turgutlu ilçesinde trafik kazası mağduru aileleri ziyaret etti. 

Turgutlu  jandarması trafik kazası mağdurlarını unutmadı

 Manisa İl Jandarma Komutanlığı ve Turgutlu İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri,  trafik kazaları nedeniyle zarar gören vatandaşları ve ailelerini ziyaret etti.
Turgutlu İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Halim Karaer ve ekibi, trafik kazasında hayatını kaybeden vatandaşların ailelerini ziyaret ettiler.
Konuyla ilgili olarak Manisa İl Jandarma Komutanlığından şu bilgilendirme yapıldı;
Trafik kazası mağdurlarına dikkat çekilmesi amacıyla her yıl Kasım ayının 3. Pazar günü “Dünya Trafik Kazası Mağdurları Günü” olarak kabul edilmiştir.
 İçişleri Bakanlığımızın  “Bu yolda hep birlikteyiz” projesi kapsamında; Manisa İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğü koordinatörlüğünde Trafik Jandarması personelince Manisa şehir merkezinde ve ilçelerinde trafik kazası sonucu kendisi ya da ailesi zarar görmüş vatandaşlarımız ziyaret edilerek, trafik kazalarından dolayı oluşan tehlikenin boyutuna dikkat çekilmesi, ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarının önüne geçilmesi, toplum bilinci ve farkındalık oluşturulması amaçlanmıştır.
 Bu anlamlı günde trafik kazalarında insan faktörünün belirleyici olduğu ve emniyet kemeri kullanımının, kask takmanın ve traktörlerde roops (kabin) bulundurulmasının ölümleri ve yaralanmaları azaltacağının vurgusu yapılmıştır.
 2021-2030 Karayolu Trafik Güvenliği Strateji Belgesinde; 2030 yılı hedefi olan; Trafik kazaları sonucu ölümlerin ve ciddi yaralanmaların %50 azaltılması, 2050 yılında hiçbir vatandaşımızın ölmediği ve ciddi derecede yaralanmadığı bir ülke hedefine ulaşılması için Manisa İl Jandarma Komutanlığı olarak yoğun çalışmalara devam edilecektir."

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4