Turgutlu Kaymakamı Ali Yılmaz, Öğrencilerle Tecrübelerini Paylaştı

Turgutlu Kaymakamı Ali Yılmaz, Halil Kale Fen Lisesi Öğrencileriyle tecrübelerini paylaştığı söyleşide bir araya geldi.

Turgutlu Kaymakamlığı
Turgutlu Kaymakamı Ali Yılmaz, Öğrencilerle Tecrübelerini Paylaştı
banner43

Turgutlu Halil Kale Fen Lisesi Konferans Salonu’ndaki “Turgutlu Kaymakamı Ali YILMAZ Gençlerle Buluşuyor” söyleşi programına; Kaymakam Ali YILMAZ’ın yanı sıra İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÖLMEZ, okul öğretmenleri ve öğrenciler katıldı.
Kaymakam Ali YILMAZ, Mülki idare amirliğinde bulunan Vali Yardımcılığı ve Kaymakamlık meslekleri konusunda öğrencilere deneyimlerini aktardı. Kaymakam olarak başladığı mülki idare amirliği ve Vali Yardımcılığı yaptığı dönemlerinde yaşadıklarını öğrencilerle paylaşan Kaymakam Ali YILMAZ, kendisinin bu mesleği neden seçtiğini hayatından kesitler sunarak anlattığı söyleşide, özellikle kamuda yönetici olarak görev yapmak isteyen öğrencilerin bu konuda neler yapmaları gerektiği konusuna ışık tutan açıklamalarda bulundu.
Öğrencilerin her zaman kendilerine bir hedef koymaları gerektiğini söyleyen Kaymakam Ali YILMAZ, öğrencilerden araştıran ve sorgulayan bir kimliğe sahip olmaları gerektiğini ifade etti.
Sahip oldukları imkânları iyi ve yerinde kullanarak kendilerini her anlamda iyi yetiştirmelerini ve mesleklerini seçerken dikkatli olmalarını isteyen Kaymakam Ali YILMAZ, öğrencilerden çok kitap okumalarını istedi.
Söyleşide mülki idare amiri olarak görev yaptığı bölgelerde yapılan çalışmalarla ilgili olarak paylaşımlarda da bulunan Kaymakam Ali YILMAZ, öğrencilere öğrenim hayatlarında ve gelecek yarınlarında başarılar ve mutluluklar diledi.

Sıcak bir ortamda gerçekleşen söyleşide daha sonra Kaymakam Ali YILMAZ, öğrencilerin sorularını cevapladı. Programın sonunda katkılarından dolayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÖLMEZ ve Halil Kale Fen Lisesi Müdürü Hasan TANRIKULU tarafından Ali YILMAZ’a günün anısına bir hediye takdim edildi. 

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4