Turgutlu Kaymakamı Selami Kapankaya'dan Kurtuluş Günü Mesajı

Turgutlu Kaymakamı Selami Kapankaya, Turgutlu'nun Düşman İşgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayınlandı.

Turgutlu Kaymakamı Selami Kapankaya'dan Kurtuluş Günü Mesajı

Kaymakam Selami Kapankaya, "Bugün, büyük bir onur ve gururla andığımız Millî Mücadelemizin şanlı günlerinden, İlçemizin Düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıldönümündeyiz.
Kurtuluş günleri sevinç günleri olması yanında, yeni bir güç kazanma açısından da son derece önemli günlerdir. Tarihini ve geçmişini iyi bilmeden geleceği inşa etmek mümkün değildir. Kurtuluş günlerimiz; tarihe ışık tutması, yarınlarımıza yön vermesi açısından son derece önemlidir.
Milli Mücadele, Anadolu’nun her karış toprağına Yüce Milletimizin mübarek kanı ve tertemiz alın teri akıtılarak tarihe yazılmış bir kahramanlık destanıdır. Tarihin bu eşsiz destanının önemli bölümlerinden birini de Turgutlu’da verilen kurtuluş mücadelesi teşkil etmektedir.
Birinci Dünya savaşından sonra 29 Mayıs 1919 tarihinden 7 Eylül 1922 tarihine kadar işgal altında kalmasının ardından yediden yetmişe Turgutlu halkı; yurt savunmasında ve düşman işgalinin kırılmasında her türlü fedakârlığı göze alarak, birlik ve beraberlik içerisinde canları pahasına mücadele vermişlerdir.
Bu duygularla; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor; Turgutlu’nun düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümünü tebrik ediyorum" 

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4