Turgutlu Kaymakamı Yılmaz, Sokağa Çıkma Kısıtlaması Denetimlerini İnceledi

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde, Kaymakam Ali Yılmaz, İlçe emniyet müdürlüğü ve jandarma komutanlığı tarafından yapılan denetimleri inceledi.

Turgutlu Kaymakamı Yılmaz, Sokağa Çıkma Kısıtlaması Denetimlerini İnceledi

               Manisa'nın Turgutlu ilçesinde yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle, Ramazan Bayramı'nda uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması denetimlerini inceleyen Kaymakam Ali Yılmaz, 183 kişiye cezai işlem, 61 kişi hakkında da suç duyurusunda bulunduluğunu belirtti.

               Turgutlu Kaymakamı Ali Yılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Gökhan Balaban ve İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Halim Karaer ile birlikte ilçede polis ve jandarma ekipleri tarafından yapılan denetleme çalışmalarını yerinde inceledi.

               Sokağa çıkma yasağını ihlal eden vatandaşlara cezai işlemlerin uygulandığı denetimlerde vatandaşlara uyarılarda bulunan Turgutlu Kaymakamı Ali Yılmaz, yasak olmasada zorunlu olmadıkça sokağa çıkmayın, ekiplerimiz hem sizin hemde bizlerin sağlığı için çalışıyorlar dedi.

               Kaymakam Yılmaz; "özellikle 23 - 26 Mayıs tarihlerini kapsayan sokağa çıkma kısıtlmasına uymayan şuana kadar toplam 183 kişiye işlem yapıldı. Gönül isterki ceza uygulanmadan vatandaşlarımız tedbirlere uysun. Maalesef uymayanlarda çıkıyor. 183 kişiye cezai işlem yapıldı, 61 kişi hakkında da Cumhuriyet Savcılıkları kanalıyla haklarında işlem başlatıldı. Bizim vatandaşlarımızdan isteğimiz sokağa çıkma kısıtlaması başta olmak üzere ilgili kurum ve kuruluşlar tarafından alınan tedbirlere uymamız. Özellikle sosyal mesafe şartlarına uymalıyız. Kalabalık ortamlardan kaçınmalıyız. Ayrıca Turgutlu ilçe merkezinde Atatürk Bulvarı, Kozapark, Karpuz Kaldıran Parkı ve Orta Parkı maskesiz dolaşmaya yasaklandı. Bu süretçe sağlık çalışanlarımız, ön cephede birebir mücadele ediyorlar çok gayret sarfediyorlar. Başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere tedbirlerin denetimlerini sağlayan emniyet ve jandarma ekiplerine teşekkür ediyorum" dedi.

Kaynak: Kamil TEKMEN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4