Turgutlu Kaymakamı Yılmaz ve Protokol Üyelerinden Şehit Aileleri ve Gazilere Zİyaret

Turgutlu Kaymakam Ali Yılmaz ve protokol üyeleri, Ramazan Bayramı dolayısıyla şehit aileleri ve gazileri evlerinde ziyaret etti.

Turgutlu Kaymakamı Yılmaz ve Protokol Üyelerinden Şehit Aileleri ve Gazilere Zİyaret

Kaymakam Yılmaz ve protokol üyeleri ilk olarak Gazi Üsteğmen Turgut Gürkaş'ı ziyaret etti.Heyet daha sonra Şehit P. Uzm. Çvş. Mustafa İlter ve Şehit Piyade Uzman Onbaşı Onur Karakaya'nın ailelerini ziyaret etti. 

Yılmaz ve protokol üyeleri Şehit ailelerinin ve gazilerin bayramını kutladı.

Ziyaretlerde Kaymakam Ali Yılmaz'a, Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Turgutlu İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Halim Karaer, Turgutlu İlçe Emniyet Müdür V. Halil İbrahim Baştürk, Turgutlu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Tuğran Şen ve Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Turgutlu İrtibat Büro Sorumlusu Ahmet İilter eşlik etti.

Kaymakam Yılmaz, yaptığı açıklamada;

"Şehitlerimizin geride kalan anne-baba eş ve çocukları ile kardeşleri milletimizin ve devletimizin en kutsal emanetleridir. Aziz vatan toprakları şehitlerimizin ve gazilerimizin fedakârlıkları sayesinde bizlere vatan olmuştur. Şehitlerimizin ve Gazilerimizin hakkını ne yapsak ödeyemeyiz. Ramazan Bayramı dolayısıyla vatan uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizin kabristanı ile tüm şehit ailelerimizi ve gazilerimizi evlerinde Kurum ve Kuruluş yetkilileriyle ziyaret ettik, bir kaç tane temsili aile ziyaretine kendimiz de katıldık. Millet olarak bu topraklar üzerinde özgürce yaşamamızı sağlayan, vatanı ve milleti uğruna fedakârlıkların en büyüğünü yapmış olan aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor, kıymetli şehit ailelerimizin ve Turgutlulu hemşehrilerimizin Ramazan Bayramını en kalbi duygularla kutluyorum." dedi.

Şehit aileleri ve Gaziler de  Kaymakam Yılmaz ve ilçe protokolünün ziyaretinden duydukları mutluluğu ifade ederek teşekkür ettiler.

Ziyaretlerin ardından Turgutlu Şehitliğine giden heyet, şehit mezarlarına çiçek bırakıp dua ettiler. 

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4