TURGUTLU MERKEZE SANİYEDE 15 LİTRE SU

MASKİ Genel Müdürlüğü, Turgutlu ilçe merkezine içme suyu desteği sağlamak amacıyla açtığı ikinci sondajdan saniyede 15 litre veriminde su elde etti.

TURGUTLU MERKEZE SANİYEDE 15 LİTRE SU
banner1

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Manisa’nın 17 ilçesindeki vatandaşların içme suyu sıkıntısı yaşamasını önlemek için ilave sondaj çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda MASKİ, Turgutlu ilçe merkezindeki ikinci ek sondaj çalışmasını da tamamladı. İçme Suyu Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından açılan ilk sondajda 20 litre verime sahip su elde eden MASKİ, ikinci sondajda da 15 litre verime ulaştı. Analiz sonuçları doğrultusunda suyun bağlantısı gerçekleştirilerek, ilçe merkezindeki hanelere daha bol ve kesintisiz içme suyu sağlanacak.

Önleyici sondaj tedbirleri alınıyor

MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Burak Aslay, “Vatandaşlarımızın içme suyu konusunda yaşayabilecekleri olası problemleri, önleyici bazı tedbirlerle ortadan kaldırmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu anlamda da birçok ilçe ve mahallemizde ilave sondajlarımız mevcut. Turgutlu ilçemizde de daha bol ve kesintisiz su için merkezde iki adet daha yeni sondaj kuyusu açtık. Numune sonuçları neticesinde suyumuzun bağlantısını yapacağız. Hayırlı olsun” diye konuştu.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4