Turgutlu'nun Alparslan Türkeş Kavşağı’nda İşler Yolunda

Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, ilçe tarihinin en büyük yatırımı Alparslan Türkeş Kavşağı’nda devam eden ikinci etap çalışmalarını yerinde inceledi.

Turgutlu'nun Alparslan Türkeş Kavşağı’nda İşler Yolunda
banner1

        Selvilitepe Mahalle Muhtarı Sait Kaya ve Kahveciler Odası Başkanı Cenk Vatansever ile birlikte Alparslan Türkeş Meydanı, Mimar Sinan Caddesi ve sanayi girişi bölümünü gezen Başkan Şirin, bölge esnafıyla selamlaşıp çalışan işçilere kolaylıklar dilerken, “Yepyeni bir devri bu muhteşem yatırımla açıyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün ile birlikte 'Turgutlu, yeni yıla yeni ve modern yollarla girecek' demiştik. İnşallah yenilikler yeni yılda peşi sıra gelecek” dedi. 

          Hummalı çalışmanın devam ettiği Alparslan Türkeş Köprülü Kavşağı’nın sanayi sitesi girişi, Mimar Sinan Caddesi ve Alparslan Türkeş Kavşağı bölümünü Selvilitepe Mahalle Muhtarı Sait Kaya, Kahveciler Odası Başkanı Cenk Vatansever ve bölge esnafıyla birlikte inceleyen Başkan Şirin, “Bugün gelinen noktada bu bölgede muazzam bir yapı ortaya çıktı. Elbette bu süreçte halkımızın ve esnafımızın sıkıntıları oldu. Ancak eskisine nazaran çok daha kontrollü olarak ortaya çıkan muazzam yapı, görsellik ve elbette ki en önemli nokta olan trafik işleyişi, çalışmanın tamamlanmasıyla beraber hem esnafımıza, hem sanayicilerimize hem de halkımıza yepyeni bir Turgutlu profili oluşturacak. Günü değil geleceğimizi kurtaran, bu dev bir yatırım, Turgutlu'nun kazancıdır. Bin 650 metre uzunluğuyla Türkiye’nin en uzun batı-çıktı unvanını kazanan Turgutlu'da her gün binlerce aracın ve bir o kadar yayanın geçtiği bu bölge artık çok daha kontrollü olacak. Bunun ne anlama geldiğini halkımız çok iyi biliyor. Çok şükür günü geçiştiren çalışmalarla değil, kalıcı çalışmaları hedef koyarak bugünlere geldik. Hava şartlarının elverdiği ölçüde tamamlanmasını arzuladığımız yatırımın şimdiden tüm hemşerilerimize hayırlar getirmesini diliyorum. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün ile birlikte ‘Turgutlu yeni yıla yeni yollarla girecek’ demiştik. Çok şükür halkımızla yan yana, sözümüzün arkasındayız. Allah bu projeyi hatasız, kazasız, belasız bitirmeyi nasip etsin. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Vatansever'den Teşekkür

        İnceleme gezisinde kahvehanede çay molası vererek mahalle sakinleriyle bir araya gelen Başkan Şirin, esnafın ve vatandaşların sorularını yanıtladı. Kahveciler Odası Başkanı Cenk Vatansever, ziyaretlerinden dolayı Başkan Şirin'e teşekkür ederek, “Sayın Başkanımız sağolsunlar her türlü talebimizde desteğini esirgemiyor. Bu büyük yatırımı bizler de tüm vatandaşlar olarak etap etap gördük. Bugün gelinen noktada Turgutlu bambaşka bir şehir oldu. Allah nasip ederse bittiğinde de burada yine çayımızı içer, sohbetimizi ederiz. Yeter ki Turgutlu için elini taşın altına koymaktan imtina etmeyelim. Kavşak eski halindeyken bir çok hemşerilerimizi maalesef buralarda kaybettik. Allah kimseye böyle acılar yaşatmasın. Trafik çok önemli bir konu. Biz bölgedeki kahveciler esnafı olarak bu projeden kaynaklı elbette zaman zaman sıkıntı çektik. Ama inanıyoruz ki tüm sıkıntılara değecektir. Allah hepimizi güzel hizmetlerde buluştursun” dedi.

Kaynak: Turgutlu Belediyesi Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4