Turgutlu'nun atıkları hizmet olarak geri dönecek

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde imzalanan geri dönüşüm protokolü ile belediyeye bütçesine 500 bin lira kazanç sağlanacak.

Turgutlu'nun atıkları hizmet olarak geri dönecek


    Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, ambalaj atıklarının kaynağında toplanması, taşınması, ve değerlendirilmesi ihalesini kazanan firmayla sözleşme imzaladı. Manisa'da gelir getirisi en büyük olan sözleşmeyi imzalayan Başkan Akın:" Turgutlu Belediyesinin kasasına 3 yılda 500 bin TL girecek" dedi.
    Turgutlu için yeni kaynaklar oluşturmak için çalışmalarını sürdürdüğünü dile getiren belediye başkanı Çetin Başkan, Turgutlu için kaynak oluşturmaya devam ettiklerinin altını çizdi.
    Başkan Çetin Akın: "Manisa'nın getirisi en büyük ambalaj atığı toplanması sözleşmesini bugün belediyemizde imzaladık. Temizlik İşleri Müdürlüğümüz tarafından 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45. Maddesine göre açık teklif usulüyle gerçekleştirdiğimiz Ambalaj Atıklarının Kaynağında Toplanması, Taşınması, ve Değerlendirilmesi hakkında kiraya verilmesi işi ihalesi 500 bin TL + KDV bedelle 3 yıl süreyle SCA Atık Yönetimi A.Ş Firması uhdesinde kalmıştır. Noter huzurunda imzaladığımız sözleşmenin Turgutlumuza, Manisamıza ve ülkemize hayırlı olmasını dilerim"dedi.
    İmza töreninde Başkan Yardımcıları Evren Erbaş Ser, Fırat Honaz, Ahmet Daşkan, Mithat Erden, SCA firma yetkilisi Samet Can Altıntaş ve Çevre Mühendisi Berze Özdemir katıldı.

Kaynak: Kamil TEKMEN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4