Turgutlu Ticaret Borsası'na 'AB Coğrafi İşaret Tescili' Ziyareti

Manisa Ticaret Borsası yetkilileri, Manisa Sultani Çekirdeksiz Üzümü AB Coğrafi İşaret Tescili Başvurusu hakkında Turgutlu Ticaret Borsasını ziyaret etti.

Turgutlu Ticaret Borsası'na 'AB Coğrafi İşaret Tescili' Ziyareti

Manisa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Özkasap, Manisa Ticaret Borsası Genel Sekreteri Mutlu Karakaş ve Özener Marka- Patent Danışmanlık Ofisi Kurucusu, Geleneksel Ürünler ve Coğrafi İşaretler Derneği Başkanı Huriye Özener "Manisa Sultani Çekirdeksiz Üzümü AB Coğrafi İşaret Tescili Başvurusu" için yapılan çalışmalarla ilgili bilgilendirmelerde bulunmak üzere Turgutlu Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Temel'i makamında ziyaret ettiler.

Başkan Selçuk Temel ve Turgutlu Ticaret Borsası Yönetim Kurulu üyesi Agâh Karaata ile görüşen başkan Sadık Özkasap ve beraberindeki heyet Manisa Sultani Çekirdeksiz Üzümü AB Coğrafi İşaret Tescili Başvuru süreci ve yapılan çalışmalar hakkında görüş alış verişinde bulundular.

Başkan Temel, "Manisa Sultani Çekirdeksiz Üzümü AB Coğrafi İşaret Tescili Başvurusu için yapılan çalışmalar için Turgutlu Ticaret Borsası olarak üzerimize düşeni yerine getirerek sürecin hızlanması ve tescil başvuru sürecinin en kısa sürede sonuçlanması için elimizden ne geliyorsa yapacağız." dedi.

Toplantı bitiminde süreç hakkında sektörün önde gelen kuruluşlarına da bilgi vermek için Turgutlu Ticaret Borsası heyeti ve Manisa Ticaret Borsası heyeti ANATOLİA Tarım Ürünleri Sanayi ve Dış Ticaret Anonim Şirketi'ni ziyaret ederek İşletme Müdürü Nuri Dalma ile bir araya geldi.

Kaynak: Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2021, 15:35

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4