Turgutlu ve Manisa'da Helikopter destekli Trafik Denetimi

Manisa'nın Turgutlu ilçesinin de aralarında bulunduğu bazı ilçelerinde Jandarma'nın helikopter destekli trafik denetimi yapıldı.

Turgutlu ve Manisa'da Helikopter destekli Trafik Denetimi

Manisa İl Jandarma Komutanlığı ve Manisa İl Emniyet Müdürlüğü ile müşterek olarak Akhisar-Salihli-Gölmarmara Devlet Karayolu, Manisa-Turgutlu Devlet Karayolu ve Manisa-Akhisar Devlet  Karayolunda 26 Nisan 2021 tarihinde Aydın Jandarma Filo Komutanlığından görevlendirilen helikopterle 10:00 - 12:00 saatleri arasında Manisa İl Jandarma Komutanlığına bağlı (8) Jandarma trafik timi, (2) Motosikletli Trafik Timi, (1) Motosikletli Asayiş Timi, (6) Jandarma asayiş timi, (8) Bölge Trafik Ekibi olmak üzere toplam  (67) personel  ile havadan (helikopterle) trafik denetimi yapıldı. 

Yapılan denetim sonucunda (1530) araç kontrol edilmiş, trafik ihlali yapan (81) araç ve sürücüsüne trafik idari para cezası uygulanmış, (34) araç trafikten men edilmiş, yoklama kaçağı olarak aranan (3) şahıs yakalanmıştır.  

İlerleyen günlerde "sürücülerde algılanan yakalanma riski duygusunu sürekli üst düzeyde tutulması" için havadan trafik denetimine devam edilecektir. 
 

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4