Turgutlu'ya Spor Salonu, Yüzme Havuzu ve Kız Yurdu Yapılacak

Manisa'nın Turgutlu ilçesine Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından spor salonu, yüzme havuzu, bireysel branşlar spor salonu ve kız yurdu yapılacak.

Turgutlu'ya Spor Salonu, Yüzme Havuzu ve Kız Yurdu Yapılacak

Manisa Celal Bayar Üniversitesine ait olan Manisa'nın Turgutlu İlçesi Selvilitepe mahallesi Eski İzmir Yolu Irlamaz Çayı yanında 15 bin metrekarelik kısmı Gençlik ve Spor Bakanlığına devredildi.

Celal Bayar Üniversitesi Rektörlüğü adına tahsisli olan,  Turgutlu İlçesi, 6.Mıntıka Mahallesinde bulunan, mülkiyeti Hazineye ait, sınırından imar planında yüksekokul alanı olarak ayrılan, 2525 ada, 4 parsel numaralı ve
31 bin 685 metrekare yüzölçümlü taşınmazın; 15 bin m2 lik kısmı 'Açık kapalı spor tesisi ve yurt yapılmak üzere' Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü adına tahsis edildi.

Irlamaz yakınlarında  6.mıntıka da bulunan taşınmaz Gençlik ve Spor Bakanlığına tahsis edildi. Yapılan tahsis sonrası bakanlık alana spor salonu, yüzme havuzu, bireysel branşlar spor salonu ve kız yurdu yapacak.

Konu hakkında açıklama yapan Ak Parti Turgutlu İlçe Başkanı Serkan Baş; “Turgutlu’ya yapılacak olan Gençlik ve Spor Bakanlığı yatırımları devam ediyor. Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Gençlik ve Spor Bakanlığı Manisa il geneli ve Turgutlu gençliğine yatırımlarına devam ediyor”dedi.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4