Turgutlu Yeniköy’de İçme Suyu Hattı Yenilendi, Hanelere Ulaşan Suyun Verimi Arttı

MASKİ Genel Müdürlüğü, Turgutlu ilçesine bağlı Yeniköy Mahallesinde alt ve üstyapı çalışmalarını tamamladı. Mahallede 3,5 kilometrelik ekonomik ömrünü tamamlamış içme suyu hattı modernize edildi.

Turgutlu Yeniköy’de İçme Suyu Hattı Yenilendi, Hanelere Ulaşan Suyun Verimi Arttı

Ayrıca, daha önce kanalizasyon altyapısı bulunmayan Yeniköy’de sağlıklı bir çevre için 3 kilometrelik altyapı işine imza atıldı. Mahalle Muhtarı Nurettin Yıldız, altyapı çalışması ile suyun tazyikinin bile değiştiğini ve hanelere ulaşan suyun veriminin arttığının altını çizdi.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Turgutlu ilçesi kırsal mahallelerinden Yeniköy’de alt ve üstyapı çalışmalarını tamamladı. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı tarafından mahallede ilk olarak 3,5 kilometre içme suyu hattı döşendi. Ardından kanalizasyon hattı bulunmayan mahalleye 3 kilometre hat döşenerek daha sağlıklı bir çevre için önemli bir adım daha tamamlandı.

Mahalle sakinleri artık yeni altyapıyı kullanmaya başladı

Muhtar Nurettin Yıldız ve mahalle sakinleri yeni altyapıdan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Altyapı çalışmaları ile kayıp, kaçak su sorununu da ortadan kaldıran MASKİ’ye vatandaşlar teşekkür ederek hanelere daha kaliteli ve verimli su ulaştığını söyledi. Yeniköy’de çalışmalar döşenen 5 bin metrekarelik üstyapı işi ile tamamlanarak altıyla üstüyle yepyeni bir görünüme imza atıldı.

“Suyumuzun tazyiki arttı”

Mahalle Muhtarı Nurettin Yıldız, “Sayın Başkanım Cengiz Ergün’e çok teşekkür ediyorum. Hiç kanalizasyon hattımız yoktu. Kanalizasyonumuz geldi. İçme suyumuz geldi. Parkemiz döşendi. Suyumuzun tazyiki arttı. Cengiz Başkanıma çok teşekkür ederim” dedi.

“Büyük Başkanım Cengiz Ergün’e ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederim”

Mahalle Sakini İsmail Dirik, “Büyük Başkanım Cengiz Ergün’e ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Köyümüzün altyapısı yok gibiydi. İçme suyu sıkıntımız vardı. Sağ olsun Başkanımız taş döşedi, altyapıyı yaptı” dedi.  

“Her şey çok güzel oldu”

Mahalle Sakini Zafer Ermiş, “Her şey çok güzel oldu. Köyümüz düzene girdi. Cengiz Başkanıma çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4