Turgutlu Yollarının Çehresi Büyükşehirle Değişti

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Turgutlu ilçesinde 9 milyon 149 bin liralık yatırımla 343 bin metrekarelik kilit parke ve 33 bin 237 metrelik bordür yenilemesi yaptı.

Turgutlu Yollarının Çehresi Büyükşehirle Değişti
banner43

 4 buçuk yıllık süre içerisinde gerçekleşen çalışmaların etap etap tamamlanmasının ardından vatandaşlar, güvenli ve konforlu yollarda seyahat etmenin keyfini yaşadı.

İl genelinde hayata geçirdiği önemli projelerle yılların sorunlarına bir bir neşter vuran Manisa Büyükşehir Belediyesi, zamana bağlı olarak yıpranan, yüzeyinde aşınma meydana gelen yollarda da adeta devrim yaptı. İl genelinde 4 milyon 485 bin 504 metrekarelik alanda kilit parke taşı döşeyen Manisa Büyükşehir Belediyesi, 570 bin metre civarında da bordür düzenlemesi yaptı. Turgutlu ilçesinde ise; Akçapınar Mahallesi, Atıksu Arıtma Tesisleri yolu, Avşar Mahallesi mezarlık yolu, Baktırlı Şehitliği yolu, Çatalköprü Mahallesi, 2. Çam Sokak, Çepnibektaş Mahallesi mezarlık yolu ve çevresi, Çepnidere Mahallesi, Çıkrıkçı Düğün Salonu, Dalbahçe Mahallesi, Dalbahçe mezarlık yolu, Eski Belediye Binası etrafı, Gasilhane, Gökgedik Mahallesi, Hacıisalar Mahallesi, Hatuniye Sokak, Irlamaz Mahallesi, Irlamaz mezarlık yolu,  İzzettin Mahallesi Düğün Salonu civarı, İzzettin mezarlık yolu, Kabaçınar Mahallesi, Karaköy Mahallesi, Kuşlar Mahallesi, Mimar Sinan Parkı, Musacalı mezarlık yolu, Musalaryeniköy mezarlık yolu, Musalaryeniköy Mahallesi, Osman Öztaş ve Sabuncu Sokak, Ören Mahallesi, Sinirli Mahallesi, Sivrice Mahallesi, Turgutlu ilçe mezarlığı, Turgutlu itfaiye amirliği ve civarı yollar, Turgutlu TMO, Urganlı Mahallesi (İtfaiye Amirliği, Kaplıca, Mezarlık Yolu) Yakuplar Mahallesi, Yayla Mahallesi, Yayla mezarlık yolu, Yunusdere Mahallesi’ni içine alan çalışmalar kapsamında 343 bin 880 metrekarelik kilit parke taşı ve 33 bin 237 metrelik bordür yenilemesi yapıldı. 9 milyon 149 bin lira bedelle, değişen ve yenilenen Turgutlu yolları; güvenli ve konforlu hale geldi. Yapım çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte vatandaşlar, ulaşımda rahatlığın keyfini yaşamaya başladı.  

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4