Turgutlu Zabıtasından Ekmek Operasyonu

Turgutlu Zabıtasından Ekmek Operasyonu
banner43
Turgutlu Zabıtasından Ekmek Operasyonu

Turgutlu’ya şehir dışındaki bir fırından getirilerek satıldığı iddia edilen eksik gramajlı ekmeklere Turgutlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından el konuldu. Ekmeği satan bakkala ise cezai işlem uygulandı.

Edinilen bilgiye göre Turgutlu’da Selvilitepe mahallesinde bir bakkalda şehir dışından eksik gramajlı ekmek getirilip satıldığı ihbarını değerlendiren Turgutlu Belediyesi Zabıta ekipleri yaptıkları denetim sonrasında 45 adet ekmeğe eksik gramajdan dolayı el koydu. 7’li ev ekmeği olarak piyasada satılan ve 1750 gram gelmesi gerek ekmeklerin 1650 gram gelmesi üzerine 45 adet ekmeğe el koyan zabıta ekipleri ekmeği satan bakkal hakkında cezai işlem başlattığı ve bakkala 183 TL para cezası kesildiği öğrenildi.

Turgutlu Belediyesi Zabıta Müdürü Feray Kahyaoğlu “Hangi koşullarda üretildiğini bilmediğimiz ekmeklerin ilçemize girmesini engelleme yönündeki çalışmalarımız sürüyor. Turgutlu’daki fırınlarda İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkilileri tarafından sağlık koşulları kontrolleri yapılırken, bizim ekiplerimiz tarafından ise gramaj yönünden denetimler yapılmaktadır. Bu el koyduğumuz ekmekler ilçemizde üretilmeyen ve şehir dışında hangi koşullarda üretildiği bilinmeyen ekmekler olup biz eksik gramaj yönünden el koymuş bulunmaktayız. Bu yönde çalışmalarımız deva edecektir. Vatandaşlarımızın bu yöndeki ihbar ve şikayetlerini 153 zabıta ihbar hattına yapmalarını istiyoruz” dedi.

Turgutlu Fırıncılar Odası Başkanı Şahin Ek ise vatandaşları nerede üretildiğini bilmedikleri sağlıksız ve gramaj eksiği olan ekmekleri almamalarını ve ekmeklerini Turgutlu’daki fırınlardan yada Turgutlulu fırıncıların ekmek verdiği işyerlerinden almaları istedi.

ekmek

 
Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2013, 10:46

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4