Turgutlu’da 31 Km Kanal Temizlendi

MASKİ Genel Müdürlüğü, Turgutlu ilçe merkezindeki 31 kilometrelik kanal hattı ile 560 adet baca temizliği gerçekleştirdi.

Turgutlu’da 31 Km Kanal Temizlendi
banner43

MASKİ Genel Müdürlüğü, Turgutlu ilçe merkezindeki ana kanalizasyon ve yağmursuyu ızgara temizlik çalışmaları kapsamında toplamda 31 kilometrelik kanal hattı ile 560 adet baca temizliği gerçekleştirdi.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, yaklaşan kış mevsimi öncesinde atıksu taşkınlarını önlemek amacıyla yürüttüğü altyapı bakım ve temizlik çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda MASKİ, Manisa merkez, Akhisar ve Salihli’nin ardından, Turgutlu ilçe merkezinde ilave kombine kanal açma araçlarıyla başlattığı ana kanalizasyon hatlarındaki temizlik işini de tamamladı. İhtiyaç duyulan bölgelerde hayata geçirilen detaylı kanal temizlik çalışmaları dahilinde toplamda 31 kilometrelik kanal hattı ile 560 adet baca temizliği gerçekleştirildi. Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı ekiplerince yapılan iş sayesinde Turgutlu halkının rahat bir nefes alması sağlanırken, yapılan yağmursuyu ızgara temizlikleriyle de cadde ve sokaklarda taşkın manzaraları oluşması engellendi.

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4