Turgutlu'da bir ilk

Turgutlu'da bir ilk

KÖK[gallery link="file" columns="5" ids="16835,16836,16837,16838"]

 


Turgutlu Devlet Hastanesini yine bir ilke imza attı.


Daha önce gerçekleştirdiği bir çok başarılı ameliyat ile adından söz ettiren Kalp Damar Hastalıkları Uzmanı Cerrah Cemal Kemaloğlu, yine bir ilke imza atarak 'Periferik Kök Hücre Nakli' gerçekleştirdi.


Yaklaşık 20 yıldan beri yetişkin ve orta yaştaki erkeklerde görülen ve tedavi edilmediği takdirde tekrar edilebilen bir tür damar hastalığı olan “Burger” hastalığı ile mücadele eden Nihat Erbay’a umut oldu.


Hastalığı için umut ışığı doğan Nihat Erbay, Turgutlu Devlet Hastanesine gelerek Turgutlu Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Sabri Taşçıoğlu’na ve doktoru Kalp Damar Hastalıkları Uzmanı Cerrah Cemal Kemaloğlu’na teşekkür etti.


Nihat Erbay’ın hastalığı hakkında ve cerrahi müdahalesi için bilgi veren Kalp Damar Hastalıkları Uzmanı Cerrah Cemal Kemaloğlu, “Uyguladığımız operasyonda bu hücreleri göbek bölgesindeki yağ dokusundan alarak saflaştırıp ayırdık. Ayrılan bu hücreleri tıkalı damarların içerisine ve etrafına enjekte ederek bu hücrelerin yeni damar dokusu oluşturmasını bekliyoruz. Tabi bu bir süreç bu süreçte hastamızın tedavisini gözlemleyeceğiz. Periferik Kök Hücre Nakli şu ana kadar ülkemizde yaklaşık 150 hastaya uygulandı. Manisa’da ise ilk kez Turgutlu Devlet Hastanesinde bu şekilde bir operasyon gerçekleştirdik. Ben bana destek veren başta başhekimimize ve herkese teşekkür ederim. İnşallah hastamız kısa sürede sağlığına kavuşacak” dedi.


Burger hastalığı ile 20 yıldır mücadele eden ve daha önceleri bir çok tedavi yöntemi deneyen Nihat Erbay, “Doktoruma çok teşekkür ediyorum. Yürümekte zorluk çekiyordum. 20 yıldır bu hastalık ile mücadele ediyorum. Birçok tedavi yöntemi denedik. Doktorum bu şekilde bir tedavi yöntemi var diyince bende tamam dedim. Operasyonu gerçekleştirdikten sonra şimdi kendimi daha iyi hissediyorum inşallah en kısa zamanda tam anlamı ile sağlığıma kavuşurum. Ben buradan doktorum Cemal Kemaloğlu’na ve başhekimimiz Sabri Taşçıoğlu’na çok teşekkür ederim” dedi.


Turgutlu Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Sabri Taşçıoğlu ise “Turgutlu devlet hastanesi olarak bir ilk daha başarmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ben bu cerrahi operasyonda emeği geçen doktoruma teşekkür ederim. İnşallah hastalarımızda en kısa sürede sağlıklarına kavuşurlar” dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2014, 13:11

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4