TURGUTLU'DA DAM YANGINI

TURGUTLU'DA DAM YANGINI
TURGUTLUda_dam_yangini_05 (1)

[gallery link="file" columns="5" ids="17816,17815,17814,17813,17812"]

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde hayvan çiftliğinde çıkan yangın itfaiye ekiplerinin hızlı müdahalesi sonrasında büyümeden kısa süre içerisinde kontrol altına alındı. Öte yandan yangında alevler arasında kalan tavuk ve civcivlerini vatandaşlar çıkardı.

Edinilen bilgiye göre Turgutlu Ovasında Çakalazmağı altı olarak adlandırılan bölgede Hüseyin Ş.’y e ait hayvan damında elektrik trafosunun patlaması sonrası yangın çıktı. Yangın sonrasında olayın vatandaşlar tarafından 110 Yangın ihbar hattına bildirilmesiyle kısa süre içerisinde Manisa Büyükşehir Belediyesine bağlı Turgutlu İtfaiyesi 2 araç ve 6 personel ile yangına müdahalede bulundu. Hayvanların bulunduğu dam kısmına ve diğer binalara sıçramadan yangın kontrol altına alınarak söndürüldü.

Yangının diğer binalara sıçramaması ve sadece damda maddi hasar gelmesi herkesi sevindirirken, yangın sırasında alevlerin ortasında kalan ve kuluçka döneminde olan bir tavuk ve civcivleri çevredeki vatandaşlar tarafından alevlerden zarar görmeden kurtarılırdı.

 
Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2014, 15:31

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4