Turgutlu'da Ev Karantinasına Uymayan 5, Maske Takmayan 211 Kişiye İşlem Yapıldı

 Manisa'nın Turgutlu ilçesinde koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında ev karantinasında bulunmayan 5 kişi ile maske takmayan 211 kişiye işlem başlatıldı.

Turgutlu'da Ev Karantinasına Uymayan 5,  Maske Takmayan 211 Kişiye İşlem Yapıldı

    Turgutlu'da polis sorumluluk alanında 1 - 15 Mart 2021 tarihleri arasında yapılan koronavirüs denetimlerinde 5 kişiye ceza yazıldı.
    Yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında Turgutlu İlçe Emniyet Müdürlüğü, polis sorumluluk alanında yapılan kontrollerde, ev karantinası bulunan 358 adres ve adreste bulunması gereken 840 kişi kontrol edildi.
    Ev karantinasına uymadığı tespit edilen 5 kişi hakkında adli işlem başlatılmış, maske takmadığı tespit edilen 511 kişiye  idari para cezası uygulandı.
    3 Bin 492 kişi maske takmaları konusunda uyarılırken, 543 işyeri denetlendi.
    Ayrıca İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararları kapsamında yapılan denetimlerde, yasak olmasına rağmen kıraathanede oyun oynayan 15 şahsa ve araçtan müzik yayını ile düğün yapılan yerde bulunan 10 sahsa sokağa çıkma yasağı, maske takmamak ve sosyal mesafe kurallarına uymamaktan, İşyeri ve düğün sahibi 3 kişiye ise hıfzıssıhha kurallarına uymamaktan tutanak tanzim edildi.

Kaynak: Kamil TEKMEN

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2021, 21:02

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4