Turgutlu'da Koronavirüs'ten 20 Kişi Öldüğü Açıklandı

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde koronavirüs sayıları artmaya devam ederken, bugüne kadar 20 kişinin ise hayatını kaybettiği bildirildi.

Turgutlu'da Koronavirüs'ten 20 Kişi Öldüğü Açıklandı
banner43

Düm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19)'dan ülkemizde etkilenirken, tüm uyarılara rağmen yeni vaka sayıları devam etmekte.

Turgutlu Kaymakamı Ali Yılmaz, koronavirüsüne karşı vatandaşları uyarmaya devam ediyor.

Turgulu'da Hastalık seyrinin yüksek olması nedeniyle tüm tedbirlere mutlaka uyulması gerektiğini belirten  Kaymakam Ali Yılmaz, "1 Haziran’dan itibaren Ülke genelinde normalleşmeye geçişle birlikte ilçemizde de vaka sayıları maalesef artmaya başladı ve alınan tüm tedbirlere rağmen, günlük ortalama vaka sayılarımız hala yüksek seyretmekte. Geçtiğimiz Haziran ayında günlük ortalama vaka sayımız 10 civarında gerçekleşti. Turgutlu Devlet Hastanemiz ve tüm sağlık teşkilatımız olağanüstü başarılı-yorucu bir mücadeleyle süreci götürdü. Ancak yine de şimdiye kadar Turgutlu’da 20 vatandaşımızı Kovid-19 virüsüyle ilişkili hastalıklardan kaybettik. Yani bu demektir ki sokakta karşılaştığımız her bir kişi hastalık virüsü taşıyanlarla temas etmiş olabilir. Bunu bilerek hareket etmek mecburiyetindeyiz. Vatandaşımız bunların farkında olmalı ki hastalığa karşı toplumsal bilinç düzeyimizi arttırabilelim"dedi.

Kaynak: Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2020, 17:03

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4