Turgutlu’da Okullar LGS’ye Hazır

Turgutlu Belediyesi Liselere Geçiş Sistemi (LGS) öncesinde merkez ve kırsal mahallelerdeki okulların dezenfekte çalışmalarını gerçekleştirdi.

Turgutlu’da Okullar LGS’ye Hazır
banner43

Turgutlu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından 20 Haziran Cumartesi günü (yarın) LGS’ye girecek olan 3363 lise adayı öğrencinin sağlıklarını korumak amacıyla Turgutlu genelindeki 31 okulda ve 204 sınıfta dezenfekte çalışmaları yapıldı.

Dezenfekte çalışmalarının yanı sıra yarın sınava girecek öğrencilerin Turgutlu Belediyesi ekiplerince sınav girişinde ateş ölçümleri yapılacak ve ücretsiz maske desteği de sağlanacak.

“Öğrencilerimizin sınav stresi yaşadıkları anda herhangi bir sağlık sorununun yaşanmaması adına gerekli tüm hassasiyeti göstererek çalışıyoruz” diyen Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Öncelikle yarın LGS’ye girecek öğrencilerimize  başarılar diler, çalışmalarının ödülünü hedefledikleri okulları kazanarak almalarını temenni ederim. Sınav öncesi ve sonrasında öğrencilerimizin ve ailelerimizin sağlıkla ilgili bir endişe yaşamamaları için ilçemizdeki 31 okul ve 204 sınıfın dezenfekte çalışmalarını titizlikle yürüttük. Sınav günü ise ekiplerimiz koordineli bir şekilde öğrenci ve ailelerimizin yanlarında olmaya devam edecekler. Ekiplerimiz sınav girişlerinde öğrencilerimizin ateş ölçümlerini yapacaklar ve maske desteğinde de bulunacaklar. Öğrencilerimiz gönül rahatlığı ile sadece sınavlarına konsantre olabilirler. Öğrenci ve ailelerimizin hiçbir endişesi olmasın” ifadelerini kullandı. 

Kaynak: Turgutlu Belediyesi Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4