Turgutlu’da Yollar Daha Güvenli ve Konforlu Oluyor

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Turgutlu ilçesinde trafik güvenliğini tehlikeye sokan noktalarda viraj ve yol genişletme ile yol iyileştirme çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

Turgutlu’da Yollar Daha Güvenli ve Konforlu Oluyor

Tarım ve hayvancılık ile geçimlerini sağlayan mahallelere ulaşımın daha güvenli ve konforlu sağlanması amacıyla çalışmalarını sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, Turgutlu ilçesinde trafik güvenliğini tehlikeye sokan noktalarda viraj ve yol genişletme ile yol iyileştirme çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

Özellikle tarım ve hayvancılık ile geçimlerini sağlayan vatandaşların ulaşımlarını güvenli hale getirmek ve ulaşımlarını kolaylaştırmak amacıyla viraj ve yol genişletme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Manisa Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım, Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri Turgutlu ilçesinde 3 farklı noktada çalışmalarını sürdürüyor. 12 kilometrelik Irlamaz-Aşağıbozkır-Bozkır-Güney grup mahalle yolunda yapılan çalışmalarda, trafikte tehlike oluşturan virajlarda genişletme, su geçişleri için koruge boru döşeme ve temel dolgu çalışmaları devam ediyor. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte 15’e yakın mahalle ve bunların bağlıları ulaşımlarını daha güvenli bir şekilde sağlayacak. Bir diğer çalışmanın yürütüldüğü 6 kilometrelik Musacalı-Akköy mahalle yolunda ise 5 mahallenin ve bağlıların faydalanacağı yolda, viraj genişletme, koruge boru döşeme ve temel dolgu çalışmaları tüm hızıyla yürütülmektedir. Yapılan çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte 5 mahalle ve bağlılarının faydalanacağı 16 kilometrelik Çıkrıkçı-Sivrice-Baktırlı grup mahalle yolunda da devam eden viraj genişletme, su geçişleri için koruge boru döşeme ve temel dolgu çalışmaları da ekipler tarafından yürütülüyor. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte vatandaşların kullandığı yol artık daha güvenli ve konforlu hale getirilecek. Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından vatandaşların konforlu ve güvenli seyahatleri için çalışmaların imkanlar ölçüsünde belirlenen program kapsamında devam edeceği bilgisi verildi.  

Kaynak: Manisa BŞB Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4