Turgutlu’dan Azerbaycan’a destek

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde, Atatürk Parkı saat kulesi önünde toplanan vatandaşlar Azerbaycan'a destek verdi.

Turgutlu’dan Azerbaycan’a destek
banner43

Ermenistan’ın uluslararası hukuki çiğneyerek Azerbaycan’lı sivillere yönelik saldırına misli ile cevap veren Azerbaycan’a Manisa’nın Turgutlu ilçesinden destek geldi. Azerbaycan Kültür Derneği Turgutlu Şubesi tarafından bir basın açıklaması yapıldı ve Turgutlu’dan Azerbaycan’a destek verildi.

Azerbaycan Kültür Derneği Turgutlu temsilcisi Ünal Kağba:”Bizler Azerbaycan Kültür Derneği Turgutlu Şubesi olarak, Ermenistan silahlı kuvvetlerinin 27 Eylül’de Yukarı Karabağ’da ateşkesi ve uluslararası hukuku ihlal ederek ağır silahlarla Azerbaycan sivil yerleşim yerlerini ve askerlerini hedef alan saldırılarını en güçlü şekilde kınıyoruz. Ermenistan’ın bu tavrı bölgede barışın ve istikrarın kalıcı tesisi önündeki en büyük engel olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur. Azerbaycan Kültür Derneği olarak , uluslararası hukuktan kaynaklanan meşru müdafaa hakkı çerçevesinde toprak bütünlüğünü tesis etmek ve halkını korumak amacıyla Can Azerbaycan’ın gerçekleştirdiği savunmasını destekliyoruz. 30 yıla yakın süredir Yukarı Karabağ, Ermenistan’ın işgali altındadır. Bu haksız işgalin sona erdirilmesi için Uluslararası camiayı, bugüne kadar Ermenistan’ın işgali ve sorumsuz saldırıları sebebiyle zarar gören Azerbaycan’ın yanında olmaya davet ediyoruz. Bu vesileyle Azerbaycan’ın Bu haklı mücadelesinde şehadete ulaşan Azerbaycanlı kardeşlerimize Allah’tan rahmet, gazilere acil şifa ve can Azerbaycan’a başsağlığı diliyoruz”dedi.

Basın açıklamasına Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, AK Parti, MHP, CHP ve İyi Parti ilçe başkanları, sivil toplum kuruluşları, hemşehri dernekleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4