Turgutlu’dan Elazığ’a Yardım TIR’ları Başkanla Birlikte Yola Çıktı

Elazığ’da yaşanan deprem sonrası bölge halkına destek olmak için başlatılan “Turgutlu Elazığ’a Yardım Elini Uzatıyor” kampanyasında toplanan yardımlar yola çıktı.

Turgutlu’dan Elazığ’a Yardım TIR’ları Başkanla Birlikte Yola Çıktı
banner43

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’da Elazığ’a geçerek yardımların ihtiyaç sahiplerine dağıtılmasına yardım edecek.

Turgutlu Kaymakamlığı ve Turgutlu Belediyesi tarafından Cumartesi günü saat 11.00’de başlatılan ve Pazar günü saat 17.00’de sona eren “Turgutlu Elazığ’a Yardım Elini Uzatıyor” kampanyasında 30 saatte 2 TIR dolusu eşya toplandı. Battaniye, yorgan, çadır, ısıtıcı, bot, mont, kışlık kıyafetler, bebek ve çocuk kıyafetleri, bebek bezi gibi eşyalar Turgutlu Eski Belediye Binası bahçesinde toplantı. Turgutlu Belediyesi personeli, kaymakamlık personeli ve gönüllü vatandaşlar tarafından toplanan eşyalar ayrı ayrı paketlenerek TIR’lara yüklendi. Yardım eşyalarıyle yüklenen TIR’lar deprem bölgesine hareket etti.

Yardımları bizzat teslim edeceğini belirten Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın: “Gerçekten çok mutluyum. Turgutlu halkı, birliğin, beraberliğin ne olduğunu 2 günden beri gösteriyor bizlere. Görüyorsunuz bütün hemşerilerimiz bu yardımı sahiplendi, hem bağış anlamında hem de burada yapılan çalışmalara yardımcı olma anlamında. Çok güzel bir organizasyon gerçekleştirdik. Bu topladığımız 2 TIR yardım malzemelerini Elazığ’a bizzat ben kendim götüreceğim. Yarın TIR’larımızla beraber Elazığ’da olacağız. Ben yardımsever Turgutlu halkına teşekkürlerimi sunuyorum, minnetlerimi sunuyorum. Allah bize böyle afetler bir daha yaşatmasın diyorum.” şeklinde konuştu.

Kaynak: Turgutlu Belediyesi Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4