Turgutlulu Muhtardan Örnek Davranış

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde mahalle muhtarı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında aşılama çalışmalarına dikkat çekmek için çekilişle koç verdi.

Turgutlulu Muhtardan Örnek Davranış

    İlçeye bağlı 200 hane ve 700 nüfuslu Akçapınar Mahallesi muhtarı Ekrem Hayri Türk, Koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında gerçekleştirilen aşılama çalışmalarına destek vermek amacıyla mahallesinde ailece aşı olanların katılabildiği çekiliş düzenledi.
    Tüm aile bireylerin aşı olduğu her haneden 1 kişinin katıldığı ve yaklaşık 100 kişinin yer aldığ isimlerin yazılı olduğu kağıtlardan şanslı isim çekilişle belirlendi.
    Etkinliği Kurban Bayramı öncesinde sosyal medya hesabı üzerinden ve hane hane gezerek duyurduğunu ve amacının aşı kampanyasında farkındalık yaratmak olduğunu belirten muhtar Türk, "sağlıkla imtihan olduğumuz bu günlerde korona belasından kurtulabilemek için mutlaka aşı olmamızın gerekliliğinin farkına vardım. Bu farkındalığıda mahallemizde yaratmak için bir kampanya başlattık. Cumhurbaşkanımızın ve Sağlık Bakanımızın başlattığı koronavirüs aşı kampanyasında bizimde bu tencerede bir tuzumuz olsundan diyerek yola çıkarak mahallemizde bir kampanya başlattık. Aşımızı olalım koronayı evimizden kovalım" dedi.
    Yapılan çekiliş sonrasında kağıttan adı çıkan Abdülkadir Özçiftçi adına koçu alan babası Veli Özçiftçi "mahalle muhtarımızın düzenlemiş olduğu girişimden dolayı teşekkür ediyoruz. Yapılan kura çekiminde kurbanlık oğlum Abdülkadir Özçiftçi'ye çıktı. Herkesi aşıya davet ediyorum" dedi.
    Öte yandan muhtar Türk, mahallesinde aşılama oranın yüzde 80'lerde olduğunu, kısa sürede tüm mahallesinin aşı olması için çalışmalarını sürdüreceğini bildirdi.

Kaynak: Kamil TEKMEN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4