Turgutlulu öğrencilere ödül

Turgutlulu öğrencilere ödülÖDÜL


[gallery link="file" columns="5" ids="16924,16923"]


 


2014 Lisans Yerleştirme Sınavı'nda (LYS) büyük bir başarı göstererek ilk bine giren 36 öğrenci ödüllendirildi.


Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim Araçları Konferans Salonunda gerçekleşen ödül törenine Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Yunusemre Kaymakamı Yüksel Topal, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Okul Müdürleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.


Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, bu yıl 14 bin 212 öğrencinin mezun olduğunu belirterek Türkiye genelinde ilk bine 36 öğrenci girdiğini söyledi. LYS’de fen liselerinin büyük başarı elde ettiğini vurgulayan Altınsoy, yapılan ödül töreninin öğrencilerin motivasyonunu artırdığını kaydetti. Altınsoy, LYS'de ilk 1000'e giren 36 öğrencinin ilçelere göre dağılımının 12 Yunusemre, 11 Turgutlu, 4 Salihli, 3 Akhisar, 2 Kula, 2 Soma ve 2 Şehzadeler İlçesi olarak gerçekleştiğini belirterek, bunların okul türüne göre 14'ünün Fen Lisesi, 10’unun Anadolu Öğretmen Lisesi, 6’sının Anadolu Lisesi, 6’sının Özel Fen Lisesi ve Anadolu Lisesi olduğunu söyledi.


Törende konuşan Vali Bektaş, 900 bin civarında öğrencinin girdiği LYS’de Manisa’dan ilk binde 36 öğrenci olduğunu söyledi. İlk 100'de de 3 öğrenci olduğunu dile getiren Vali Bektaş, “Tabii sınav ile sınav sonuçları her şeyi göstermez ama bazı şeyleri gösterir. İlk bine giren öğrencilerimizi tebrik ediyoruz. Aileleriyle, öğretmenleriyle birlikte gerçekten büyük bir iş başardılar ve hayat yolunda en önemli engellerden birini aştılar” dedi.


Milli Eğitim’de ciddi bir fiziki kapasite sıkıntısı olmadığına değinen Bektaş, “Artık nitelik sorunumuz var. Öğrencilerimizi çok daha iyi yere getirmemiz gerekiyor. Çok daha iyi şartlarda, donanımlı olarak geleceğe hazırlamamız gerekiyor. Geleceğin dünyası, çok daha rekabete açık bir dünya. Onun için öğrenci, öğretmen ve velilere çok iş düşüyor. Bu başarıyı yakalayan 36 öğrenci, aileleri ve öğretmenlerini kutluyorum” şeklinde konuştu.


Vali Bektaş konuşmaların ardından LYS'de Y-TM-1' de Türkiye genelinde 47. olan Özel Şehzade Mehmet Fen Lisesi öğrencisi Pelin Kumcular'a, Y-DİL-1'de 50. olan Manisa Fen Lisesi öğrencisi Nesli Köse ile DİL-1'de 51. olan Turgutlu Halil Kale Fen Lisesi öğrencisi Onur Yılmaz'a teşekkür belgesi, madalya ve hediyelerini verdi.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2014, 14:57

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4