Turgutlu’nun 12500 Kişilik Stadı’nda Sona Geliniyor

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde yapımına 2013 yılında başlanan UEFA standartlarındaki 12 bin 500 kişilik yeni stadyumda koltuk montajı ve saha drenaj çalışmaları devam ediyor.

Turgutlu’nun 12500 Kişilik Stadı’nda Sona Geliniyor
banner43

               Stadyumun yeni sezonda karşılaşmalara ev sahipliği yapması bekleniyor.

               Turgutlu'da, Bayburt Grup tarafından yapımına 2013 yılında başlanan UEFA standartlarındaki 12 bin 500 kişi kapasiteli yeni stadyumda artık sona gelindi. Stadyum, 55 dönüm arazinin 35 dönümlük bölümü üzerine inşa edildi. 4 kat yüksekliğinde, 12 bin 500 kişi kapasiteli olarak tasarlanan stadyumda sosyal donatıların yanı sıra 2 asansör, basın odaları, VIP salonu ve localar, 5 kulvardan oluşan atletizm pisti de yer alıyor.

               Stadyumda işçiler koltuk montaj işlemlerini hız kesmeden sürdürürken, saha drenaj çalışmaları da devam ediyor. Stadyumun yeni sezonda karşılaşmalara hazır hale getirilmesinin planlandığı öğrenildi.

               Turgutlu Stadı Şantiye Şefi Sami Sadeer "stadımız 12 bin 500 kişi kapasiteli olup, tribün basamakları betonerme, çelik çatı şeklinde projelendirmiştir. şuan seviye olarak inşaatın yüzde 70 seviyesi tamamlanmış durumdadır. Koltuk montaj çalışmalarımızın yüzde 50'si tamamlandı. Şuanda elektrik, klima ve koltuk montaj çalışmaları yapılmaktadır. Saha dolgusunu belediye ile birlikte yürütmekteyiz. 1 adet VİP, 1 adet basın tribünü ayrı şekilde dizayn edilmiştir. bunun dışında gençlik geliştirme odası, 4 adet soyunma odası, jeneratör odası, deposu ve teknik drektör odaları ayrı olarak projelendirilmiştir" dedi.

Kaynak: Kamil TEKMEN

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2020, 13:45

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4