Turgutlu’nun İmar Planına Bilimsel Destek

Turgutlu Belediyesi Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planma Bölümünden 8 öğretim üyesi ve 25 öğrenciyi Turgutlu’nun imar durumuyla çalışma yapması için ilçede misafir ediyor.

Turgutlu’nun İmar Planına Bilimsel Destek
banner43

Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planma Bölümünden Prof. Dr. Zekai Görgülü, Doç. Dr. Doruk Özügül, Doç. Dr. Elif Özden Örnek, Doç. Dr. Bora Yerliyurt, Öğr. Gör. Dr. Gözdem Aysu, Ar. Gör. Elif Kırpık, Ar. Gör. Büşra Gezer, Ar. Gör. H. Buse Bingöl ve 25 öğrenciyle birlikte Turgutlu’nun imar planıyla ilgili inceleme yapmak üzere Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’ın davetlisi olarak Turgutlu’ya geldi.

Turgutlu’da yaklaşık 1.5 ay kalacak ekip Turgutlu’da fiziksel yapı tespiti, sosyal ve ekonomik yapıların tespitine yönelik olarak hane halkı anketi, ticaret, sanayi, turizm açısından anketlerin yapılması ve kamu kurumlarından bilgilerin toplanması, yakın çevre ve kırsal ilişkilere yönelik araştırma, veri toplama, çevre gezileri, belediye, kamu kurumları, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşlarından bilgilerin toplanması, yüzyüze görüşmeler, kişisel algı ve imaj çalışması, toplanan verilerin dijital ortama aktarılması ve çözümlenmesi çalışmalarını gerçekleştirecekler.

Bilime verdiği önem için Turgutlu Belediye Başkanına teşekkür eden heyet başkanı Prof. Dr. Zekai Görgülü: “ Bizi Turgutlu’ya davet ederek önemli bir çalışmayı hayata geçiren Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’a hem bilime verdiği önem için hem de bizlere gösterdikleri ilgi için çalışma arkadaşlarım adına teşekkür ederim. Turgutlu’da 3 aşamalı bir çalışma gerçekleştireceğiz. İlk aşamada teorik bir çalışma yapacağız. Sonrasında sahada verilerin toplanmasını sağlayacağız. En sonunda topladığımız verilerin ışığında Turgutlu’ya nazım imar planı çıkaracağız.”dedi.

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın: “ Turgutlu’da daha önce böyle bir çalışma yapılmamış. Turgutlu’nun imar planıyla ilgili çalışma sonunda çok önemli bilgiler elde etmiş olacağız. Ben ilçemize gelerek bu önemli çalışmayı hayta geçiren hocalarımıza ve öğrenci kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Turgutlu’da hayata geçireceğimiz tüm projelerde bilimsel destek alacağız.”dedi.

Heyet Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’ı ziyaretinden sonra Turgutlu Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ile bir toplantı gerçekleştirdi ve ardından saha çalışmalarına başladı.

Kaynak: Turgutlu Belediyesi Basın Bülteni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4