'TURGUTLUSPOR'U ÇİFTLİĞİ GİBİ KULLANANLAR ...'

'TURGUTLUSPOR'U ÇİFTLİĞİ GİBİ KULLANANLAR ...'
banner43
Manisa’nın Turgutlu ilçesinde parti temsilcileri ile biraraya gelen ve basın açıklamasında bulunan CHP Manisa Milletvekili Hasan Ören, Turgutluspor hakkında açıklamalarda bulundu. Ören açıklamasında "Turgutluspor’u yıllarca çiftliği gibi kullananlarla yargı önünde hesaplaşacağız" dedi.

HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATACAĞIZ

Turgutluspor’un hesapları konusunda hukuki sürecin başlayacağını belirten CHP Manisa Milletvekili Hasan Ören “Turgutluspor’un son maçını kaybederek 3.Lige düşmesine tüm Kasabalılar olarak çok üzüldük. Geleceğe umutla bakabilmek için geçmişten ders almamız gerektiğine inanıyorum. Birlikte, dayanışma gücü içinde bu kara günleri atlatacağız. Geçmişi konuşmadan gelecekte başarıyı yakalayamayız. Ne yazık ki içinde bulunduğumuz süreçte takımımızın düşmesinden memnun olanları, bu üzüntümüzden menfaat kollayanları görmekteyiz. Halkımız arasında “Selden Kütük Kapmak” olarak bilinen bu davranışı sergileyenlerin, Turgutlu’nun ve Turgutluspor’un geleceğinden çok kendi ikbal ve istikballerini kurmaya çalıştıklarına tanık oluyoruz. 10 yıl Turgutlu Belediye Başkanlığı yapmış bir kişinin, bu üzücü olayın ertesi günü yaptığı açıklamanın içeriğini ve amacını tüm Turgutlu kamuoyu gibi ben de yadırgamaktayım. Turgutluspor’a başkanlık yaptığı süre içerisinde tek bir başarısı bile olmayan, 2002–2003 sezonunda takımı küme düşmenin eşiğine getirenleri de Tavşancılspor’un çekilmesiyle ligde kalan ve bu olayın gerçekleşmesini sağlayan, adeta Turgutluspor’u “ipten alan”ın kim olduğunu da Turgutlu halkı çok iyi biliyor. Turgutluspor’u yıllarca çiftliği gibi kullananlarla yargı önünde hesaplaşacağız. Bu zatın, avukatları aracılıyla kulübe çektiği ihtarnamede verdiğini iddia ettiği paraların kayıtları da hesap günü geldiğinde incelenecek ve gerçekler gün yüzüne çıkacaktır. Bu güne kadar yapılan usulsüzlüklerin her platformda takipçisi oldum. Turgutluspor ile ilgili iddialar için ise kulüp yöneticilerimiz ile yaptığım görüşmede, başlatılacak bir adli sürecin, geçirdiği kritik dönemde takımımıza zarar verebileceği sonucuna vardığımız için sezon sonuna bırakmayı uygun gördüm. Artık bu konudaki yargı sürecini de başlatıyorum” dedi.

KAMUOYU SİZDEN CEVAP BEKLİYOR

Ören açıklamalarını Turgutlu Belediye başkanı Turgay Şirin üzerinden devam ettirdi ve “Belediye Başkanı Sayın Turgay Şirin’e gelirsek, kendisinin Belediye Başkanlığı’na fırsat tanınmasını, icraatlarının görülmesi gerektiğini ifade ederek kendisi hakkında bir yıl boyunca konuşmayacağıma ve eleştirilerde bulunmayacağıma dair kamuoyuna söz vermiştim. Ancak bir yıl doldu! Seçim meydanlarında “Seçimi kazandığımızda bir yanlış varsa hesap soracağım” diyen sayın Turgay Şirin, Ketenci Sitesindeki “Ballı Kaynana”yı, haksız ve uygunsuz imar değişikliklerini, Organize Sanayi Bölgesi’ndeki yanlışlıkları, Turgutluspor’daki usulsüzlükleri gün gibi ortada olmasına rağmen eski Belediye Başkanı Serhat Orhan hakkında bu konularda bir soruşturma yaptırdınız mı yada tek bir dava açtınız mı? Açmadıysanız geçmişinde bir şaibe olmadığını mı söylüyorsunuz? Size oy veren ve vermeyen Turgutluluların bunu bilmek en doğal hakkıdır. Kamuoyu, bu konularla ilgili siz den bir cevap bekliyor” dedi.

BİRLİKTELİK SERGİLEMELİYİZ

Ören “Geride kalan yanlışları halkımız öğrenemez ise geleceği inşa etmek zordur. Her yeni gelenin aklında, “Dün çıkar sağlayanlardan hesap sorulmamış, benden de sorulmaz” düşüncesi oluşur. Şimdi Turgutluspor’u nasıl şampiyon yapacağımızla ilgili çalışmalara başlamalıyız. Siyaset ve siyasetçiler Turgutluspor’un üzerinden çıkar sağlama düşüncesinden vazgeçmeli, her siyasi parti ve siyasetçi Turgutluspor çatısı altında birliktelik sergilemelidir. Sular bulanmadan durulmaz. Kasabamızın takımı Turgutluspor’u şampiyon yapmak için var gücümüzle çalışacağız. Geçmişten asıl şampiyon olduysak önümüzdeki dönemlerde de şampiyonlukları birlikte yaşayacağız. 150 bin nüfuslu Turgutlu bu güzellikleri hak ediyor” dedi.
Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2015, 14:53

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4