TUTSO meclis toplantısı gerçekleştirildi

TUTSO meclis toplantısı gerçekleştirildi
TU

[gallery link="file" columns="5" ids="16638,16640,16641,16642"]

 

Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO)’nun Haziran ayı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi.

TUTSO Meclis toplantı salonunda yapılan meclis toplantısına meclis başkanı Yavuz Semizler başkanlık etti.

Açılış ve yoklamanın ardından meclis Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile devam etti.

Meclis toplantısının açılış konuşmasını TUTSO Meclis Başkanı Yavuz Semizler yaptı,

Semizler konuşmasında “Müslüman âleminin en değerli aylarından biri olan Ramazan ayına başlamanın mutluluğunu yaşadığımız bu günlerde en çok dikkat etmemiz gereken konuların başında sağlık geliyor. Uzmanlar havaların sıcak olması ve oruç tutulan sürenin fazla olması sebebiyle yiyecek ve içeceklerimize daha çok dikkat etmemiz gerektiğini söylüyorlar.

Ramazan ayı boyunca en çok konuşulan bir diğer konu ise fiyat artışı beklentilerine göre değişen ekonomik göstergeler. Perakende piyasalarda yaşanması beklenen hareketliliğin, ekonomideki nakit akışını hızlandıracağı tahmin ediliyor. Sanayicimizin de en büyük beklentisi bu yönde” dedi.

Daha sonra meclis 2014 yılı Mayıs ayı meclis tutanağının ve 2014 yılı Mayıs ayı mizan cetvelinin tasdiki ile meclis sürdü.

Meclis Personel eğitim giderleri faslından Bin TL’nin teminat mektubu faslına aktarılması görüşüldü.

Meclis de yönetim kurulu izahatlarında kürsüye TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın çıktı.

Aydın konuşmasında “ Bu ay içerisinde Zafer Kalkınma Ajansı desteği ile yürüteceğimiz “Enerji Güneştir” projemizin uygulamasına başlayacağız. Proje ekibimiz ihale dosyası için çalışmalara başladı. Projemiz dâhilinde yapılması elzem olan bazı teknik ve mimari konularda da çalışmalara başladık. Son zamanlarda Oda ve Borsalarımızın dergi yazılarında ve gündemlerinde yenilenebilir enerji kaynakları ile ilgili birçok yazı ve makalelere yer verdiğini görüyoruz. Toplumumuzda bu noktada hızlı bir şekilde büyüyen bir bilgi talebi ve bilinç oluşmakta, Odamızın vizyonu, bu noktada birçok Kurum ve Kuruluş için örnek teşkil edecek boyuttadır” dedi.

 

 

 
Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2014, 11:05

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4