TUTSO'DA E-İMZA DÖNEMİ

TUTSO'DA E-İMZA DÖNEMİ
turgutlu_ticaret_odasi_eimza

Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odasında, e-imza dönemi başlıyor. TUTSO üyeleri bundan sonra oda işlemlerinin büyük bir kısmını internet üzerinden gerçekleştirebilecek.

TUTSO’dan konu hakkında yapılan açıklamada “MERSİS Projesi kapsamında şirket kurulumu, bilgi güncelleme, şirket birleştirme, unvan değişikliği, iflas başvuruları, genel kurul bildirimlerinin yapılması, onaylanması, arşivlenmesi, çeşitli lisans başvuruları, mali destek ve teşvik başvuruları, çalışan SGK kayıtları vergi beyan ve ödemeleri online ortamda yapılabilecektir. Bu işlemlerin, mersis.gumrukticaret.gov.tr üzerinden elektronik ortamda yapılabilmesi için işlem yapacak kişi veya kişilerin (bu kişi gerçek kişi ise kendisinin, şirket ise temsil yetkisine haiz kişilerin) elektronik imzaya sahip olmaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı Odamıza ve Ticaret Sicil Müdürlüğü’ne tüm kayıtlı gerçek ve tüzel kişi tacirlere ait tüm işlemler (tescil, tadil, terkin) MERSİS üzerinden 01.07.2014 tarihinden itibaren elektronik imza ile tescillerini yapmak zorunluluğu bulunmaktadır” denildi.

Ayrıca konuyla ilgili olarak 25 Haziran 2014 Çarşamba günü saat:14:00’da TNB E-imza Proje Yöneticisi Berkan Çağlar’ın konuşmacı olarak katılacağı bir seminer TUTSO konferans salonunda gerçekleştirilecek. Seminer sonrası ve ertesi günü ise tüm gün odada başvurular alınacak ve anında e-imzalar teslim edilecek.
Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2014, 08:56

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4