TUTSO'nun Bilinçlendirme Çalışmaları Sürüyor

TUTSO'nun Bilinçlendirme Çalışmaları Sürüyor
banner43
TUTSO’nun Bilinçlendirme Çalışmaları Sürüyor

Mobil Mamografi Aracı Ahmetli’de

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası ile Manisa İl Kadın Girişimciler Kurulunun çabalarıyla, meme kanserine dikkat çekmek ve erken teşhis için Manisa'da tarama yapan mobil mamografi cihazı Ahmetli’de hizmete başladı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Manisa İl Kadın Girişimciler Kurulu’nun girişimleriyle Manisa’ya getiren 'Sağlık Bakanlığı Mobil Mamografi Aracı' ile ilde 40-69 yaş arası kadınlar ücretsiz olarak taramadan geçiriliyor. Tarama sonucu meme kanseri riski görülen veya herhangi bir rahatsızlık hissedilen kadınlar hastaneye davet edilerek tedavi edilecek. Geçtiğimiz günlerde Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odasının girişimleri ile Turgutlu’da konuşlandırılan ve tarama yapan mobil mamografi aracı yine TUTSO’nun çalışmaları ile Ahmetli ilçesinde konuşlandırarak burada meme kanseri üzerine çalışmalarına başladı. Yoğun talep olan araçta Manisa’dan sağlık görevlileri meme kanseri taraması yaptı.

Mobil mamografi aracının 09 Ekim’e kadar Ahmetli’de kalacağını bildiren Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Faruk Aydın “Son sistem teknolojilerle donatılan gezici Mamografi aracı ile Manisa ve ilçelerinde çok sayıda kadına ulaşıldı. Erken tanı meme kanseri için çok önemli, 40-69 yaş arası kadınların mutlaka mamografi taraması yaptırması gerekmekte. Manisa Kadın Girişimciler Kurulunun çalışmaları ile Manisa’ya getirilen mobil araç, odamızın girişimleri ile Turgutlu ve Ahmetli’de konuşlandırılarak buradaki bayanlara ücretsiz olarak hizmet vermiştir. Vatandaşlarımızın bilinçlendirilmesi ve bilgilendirilmesi yönündeki çalışmalarımız bundan sonrada artarak devam edecektir” dedi.

kanser_091013
Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2013, 09:07

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4