UYGULAMAYI VALİYE ŞİKAYET ETTİLER

UYGULAMAYI VALİYE ŞİKAYET ETTİLER
vali_sikayet_11

Vali Erdoğan Bektaş, Manisa Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğünün koordinesinde "İftar Vakti Kardeşlik Vakti" Projesi kapsamında düzen enlenen iftar yemeklerinde vatandaşlarla sohbet edip, onların sorunlarını çözüm buluyor.

Manisa Valiliği Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğü’nün koordinesinde, Sosyal sorumluluk projesi kapsamında hazırlanan 'İftar Vakti Kardeşlik Vakti' projesi çerçevesinde, Şehzadeler Belediyesi ve hayırseverlerin katkılarıyla Kazım Karabekir ve Akpınar mahalle halkı için, Vicdan Karaosmanoğlu İlköğretim okulu bahçesinde iftar programı düzenlendi.

Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB) sponsorluğunda düzenlenen bin kişilik iftar yemeğine Vali Erdoğan Bektaş, Vali Yardımcısı Sıdkı Zehin, Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, İl Müftüsü Sinan Cihan, İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürü Melih Karakaş, Kazım Karabekir Mahalle Muhtarı Tekin Aydın, Akpınar Mahalle Muhtarı Bişar Şaknuk ve mahalle halkı katıldı.

İftar öncesi Kuranı Kerim okundu. Akşam ezanının okunmasından sonra iftar duası yapıldı.

İftar yemeğinden önce Mahalle halkının ramazanını kutlayan Vali Bektaş, İftar duasının ardından vatandaşlarla birlikte orucunu açtı.

İftar yemeğinden sonra Vali Bektaş, Kazım Karabekir Mahalle Muhtarı Tekin Aydın ve Akpınar Mahalle Muhtarı Bişar Şenkul’dan mahallenin sorunları hakkında bilgi aldı.

Her iki mahalle muhtarı, Sosyal sorumluluk projesi kapsamında mahallelerinde düzenleyip, iftar yemeğine katıldığı için Vali Erdoğan Bektaş’a teşekkür ettiler.

Her akşam farlı bir mahallede mahalle halkıyla birlikte iftar açtıklarını belerten Vali Bektaş, “ Devlet olarak ilgili daire müdürlerimizle birlikte, vatandaşlarımızla birlikte aynı sofrada iftarımızı açıyoruz. Mahalle muhtarlarımız ve mahallenin ileri gelenleriyle birlikte sohbet edip varsa sorunlarını dinliyor, mevzuatlar ve imkanlar doğrultusunda sorunlarınızı çözüm üretiyoruz “dedi.

Mahalle halkı Vali Bektaş’tan son günlerde İl Emniyet Müdürlüğün Manisa’da yoğun trafik uygulamalarında sürücüleri çok ceza kestiklerini, bu uygulamalarından şikâyetçi olduklarını belirtiler.

Vali Bektaş ise, “Kanunlar ve mevzuatların ilgili kurumlar tarafından uygulanması, halkımızın ve vatandaşımızın refahı içindir. Emniyet müdürlüğümüz o uygulamaları sizler için, kazaların önüne geçmek, ileride kötü sonuçların olmaması diye çaba sarf ediyorlar. Bizlerde sağlıklı, huzurlu bir şehirde yaşamak istiyorsak bu kuralları uymak zorundayız.” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2014, 12:15

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4