Vali Ahmet Deniz’in 8 Eylül Kutlama Mesajı

Manisa Valisi Ahmet Deniz, Manisa'nın kurtuluş günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Vali Ahmet Deniz’in 8 Eylül Kutlama Mesajı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde her türlü yokluk, kıtlık ve imkânsızlık içerisinde Aziz Milletimizin vatan topraklarında, bağımsız ve hür yaşama sevdası ile 19 Mayıs 1919’da Samsun’da yakılan meşale ile başlattığı Kurtuluş Savaşı 30 Ağustos 1922’de büyük zafer ile sonuçlandı.

Bizim vatanımızda, bizim insanımıza her türlü vahşeti yaparak, topraklarımızda nasıl daha fazla kalabileceklerini hesaplayan bedbahtlar, Türk askerinden İzmir’e doğru kaçarken güzel Manisa’mızı ateşe vermiş, gelecek nesillerimize bırakacağımız pek çok tarihi değerimizi yakmışlardır.

Kutlu zaferin ardından, küllerinden yeniden doğan milletimiz birlik ve beraberlik içinde ülkesini ve Cumhuriyetini yüceltmek ve güçlendirmek için çok çalışarak bugünlere gelmiştir. Çalışkan ve fedakâr Manisalılar da üretkenlikleri ile yaşadıkları şehri tarımı, sanayisi ve ekonomisi ile ülkesinin lokomotif illerinden biri yapmıştır.

Manisa için özel önem ve değer taşıyan, milletimizin vatan ve bağımsızlığı uğrunda gösterdiği kahramanlığın 97’nci yıldönümünün gururunu yaşadığımız bugünlerde, başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi de şükranla anıyorum.

Ahmet DENİZ

Vali

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4