Vali Savaş, Serdar Ortaç Konserini biz iptal etmedik

Vali Savaş, Serdar Ortaç Konserini biz iptal etmedik
banner43
vali26713

Manisa Valisi Abdurrahman Savaş, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında Manisa’da sahne alan ama çıkan olaylar yüzünden yarıda kalan Sertaç Ortaç, konseri hakkında bir basın açıklaması yaptı.
Vali Abdurrahman Savaş, yaptığı basın açıklamasında “29 Ekim 2013 günü Manisa Belediyesi tarafından Cumhuriyetin kuruluşunun 90.Yılı etkinlikleri kapsamında Cumhuriyet Meydanında Serdar ortaç konseri tertip edilmiştir. Emniyet personeli ve Belediye Zabıta personelince saat 19.00’da Cumhuriyet Meydanı ve çevresinde gerekli güvenlik tedbirleri alınmış, platform önünde iki kademeli güvenlik bariyerleri oluşturulmuştur. Konser alanına giren şahısların üzerleri Belediye Zabıta ve Özel Güvenlik birimince aranarak konser alanına alınmıştır. Çevik kuvvet biriminden ve diğer emniyet birimlerinden yeteri kadar personel, gerektiğinde müdahale edebilmek üzere Cumhuriyet Meydanı’nda hazır kuvvet olarak görevlendirilmiştir. Sanatçı Serdar Ortaç’ın sahneye çıkarak ilk şarkısını söylediği sırada, ikinci kısımda bulunan küçük bir grup içerisinden Ahmet Kaya posteri açılarak sanatçı Ahmet Kaya lehine sloganlar atılmış, bu sırada grup içerisinde bulunan bazı şahıslar tarafından sahneye yumurta, taş gibi maddeler atılmış ve atılan maddelerden birisi dansçı kızlardan birinin başına isabet ederek yaralanmasına sebep olmuş, ancak sanatçı konserine devam etmiştir. Sanatçı dördüncü parçasını söylediği sıralarda grubun sahneye yabancı cisim atarak taşkınlıklarına devam etmesi üzerine sanatçı sahne ışıklarını kapattırarak konserini sonlandırmış bunun üzerine seyirciler arasında bulunan bir grup tarafından sanatçı yuhalanmış ve sahneye yabancı cisimler atılmaya başlanılmıştır. Grubun sözlü uyarılara rağmen taşkınlığa devam etmesi üzerine diğer vatandaşların zarar görmemesine özen gösterilerek, izdiham neticesi kötü sonuçların oluşmaması için bu gruba kontrollü bir şekilde kademeli olarak müdahale edilmiştir. Grup, konser alanından uzaklaştırılmış ve alanın güvenliği tekrar sağlanmıştır.
Konserin güvenlik nedeniyle sonlandırılması hususunda Valiliğimizce herhangi bir değerlendirme yapılmamış, bu konuda bir talimat da verilmemiştir.
Müdahale esnasında 7 şahıs yakalanmış ayrıca kamera görüntülerinden 12 şahıs tespit edilmiş ve yakalama çalışmaları devam etmektedir.
Yapılan ilk tespitte olayın siyasi ve etnik bir yönünün olmadığı değerlendirilmektedir. Konu ile ilgili Cumhuriyet Savcısı talimatları doğrultusunda gerekli yasal işlemler devam etmektedir" dedi.
Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2013, 13:39

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4