Yaya Önceliği Kuralına Uymayan 6 bin 356 Sürücüye Ceza

Manisa'da 2020 yılında 'Yaya Önceliği' kapsamında yapılan denetimlerde 6 bin 356 sürücüye cezai işlem uygulanırken, 379 araç ise trafikten men edildi.

Yaya Önceliği Kuralına Uymayan 6 bin 356 Sürücüye Ceza

    Manisa Valiliği, 2020 yılı içerisinde Emniyet ve Jandarma trafik ekipleri tarafından ‘Yaya Önceliği’ kapsamında yapılan denetimlerle ilgili olarak açıklamada bulundu.

Trafikte ‘Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın’

Manisa Valiliği'nden yapılan açıklamada "Trafik yaşamın vazgeçilmez bir parçası olmakla beraber bu durum trafik kuralları için de geçerlidir. Trafikte hem diğer sürücülere hem de yayalara anlayışlı ve nezaketli davranmak önemlidir.
    Görevli bir kişi veya ışıklı trafik işareti bulunmayan ancak trafik işareti veya levhalarıyla belirlenmiş kavşak giriş ve çıkışları ile yaya veya okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak ve buradan geçen veya geçmek üzere bulunan yayalara ilk geçiş hakkını vermek sürücülerimizin önemli bir görevidir.
    2020 yılı içerisinde Emniyet ve Jandarma trafik ekiplerimiz tarafından ‘Yaya Önceliği’ kapsamında yapılan toplam 19.911 denetimde 6.356 adet ceza uygulanmıştır. Denetlemelerde 379 araç trafikten men edilirken 6 sürücü belgesi geri alınmıştır.
    Unutmayalım Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın"

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4