YOLA ÇIKMADAN ARAÇ BAKIMINIZI YAPTIRIN

YOLA ÇIKMADAN ARAÇ BAKIMINIZI YAPTIRIN

bakım


Tüm İslam aleminde ve ülkemizde Pazartesi gününden itibaren idrak edilmeye başlanacak Ramazan Bayramı öncesi oto tamircileri araç sürücülerini uyardı.


Oto tamircileri, yola çıkarak araç sürücülerini bayram öncesi araç bakım ve kontrolü için uyarırken yola çıkmadan önce kontrollerinin yapılmasını istedi.


Ramazan bayramı öncesi genel araç bakımı yapılmadan trafiğe çıkmanın tehlikeli ve riskli olduğunu belirten oto tamircileri Bayramda uzun yola çıkacak olan sürücülerin rot, balans ve lastik havası ayarlarını mutlaka yaptırması gerekiyor. Ülkede trafik kazalarının yüzde 90'nın trafik kurallarına uymamaktan kaynaklandığını belirten oto tamircileri, bazen de aracın elektrik aksamındaki bir arızanın yangın çıkmasına neden olabileceğini ifade etti.


Ramazan Bayramı'na sayılı günler kaldı. Cuma’dan itibaren yollarda trafik hareketliliği başlayacak. Uzun yola çıkacak olan sürücülerimiz araçlarını mutlaka genel bir bakımdan geçirmeli. Araçların bakımı bir nevi sürücünün can güvenliğini sağlayan emniyet kemeridir. Can güvenliği araç bakımı ile başlar. Ramazan ayında yollarımızın kan gölü olmaması ve trafik canavarını sevindirmemek için araçları A'dan Z'ye bakımda geçirelim” şeklinde görüş belirttiler.

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2014, 10:21

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4