Zabıtadan pazar yerleri uyarısı

Zabıtadan pazar yerleri uyarısı
banner43
uyarı

Turgutlu Zabıta Müdürlüğü pazaryerleri içerisine bırakılan motosiklet ve bisiklet sahiplerini tekrar uyardı.

Turgutlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğünün Temmuz ayında başlattığı uygula ile pazar yerleri içerisine koyulan motosiklet sahiplerini uyarmak için motosikletlerin üzerine uyarıcı yazılar yapıştırmaya başlamıştı.

İlk olarak ilçemizde başlanan uygulamada Zabıta görevlileri üzerinde “İlçemiz pazaryerlerinin içerisine motosiklet ve bisiklet ile girmek ve dolaşmak yasaktır. Ayrıca pazaryerlerinin içerisine, giriş kapılarının önüne ve kapıya yakın yerlere bisiklet ve motosiklet park etmek yasaktır. Zabıta memurlarınca yapılacak denetimlerde aksi davranışı tespit edilenlere yasal işlemler uygulanacaktır” ibaresi yer aldığı uyarıcı yazılar motosiklet ve bisikletlerin üzerine yapıştırılmaya başlamış ve motosiklet ile bisiklet sürücülerini uyarmıştı.

Pazar yerlerinde motosiklet ve bisiklet park eden araç sahiplerini tekrar uyaran zabıta görevlileri Pazar yerlerine motosiklet ve bisiklet park edilmemesini istediler.

Konu hakkında bir açıklamada bulunan Turgutlu Zabıta Müdürü Feray Kahyaoğlu, “Temmuz ayında başlattığımız olduğumuz uygulama ile gelişen ilçemizde ki pazaryerlerinde insanlarımızın daha iyi alışveriş yapabilmeleri sağlamak pazaryerlerinin içerisine motosiklet ve bisiklet bırakılmasının önüne geçmeyi planlıyorduk. Başlattığımız uygulamaya sağolsun vatandaşlarımız çok olumlu tepki verdi ve bisiklet ve motosikletlerini pazaryerlerine bırakmadılar. Ama uygulamadan habersiz olan vatandaşlarımız var. Bizde onları tekrar uyarmak istiyoruz. Amacımız vatandaşlarımızın daha rahat bir şekilde pazar alışverişlerini yapmalarını sağlamak” dedi.

Zabıta Müdürü Kahyaoğlu “Pazartesi pazarında başlattığımız bu uygulama bütün pazaryerlerinde yapılacak” dedi.
Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2013, 10:41

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4