10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN
banner43
Dünyanın en saygın ve fedakarlık isteyen mesleklerinden biri olan gazetecilik; temel hak ve özgürlüklerin kullanılmasında, toplumun bilinçlenmesinde, sosyal ve kültürel hayatın gelişmesinde, kamunun etkin denetiminde, demokrasinin gelişip güçlenmesinde önemli bir rol oynamaktadır.

Fedakar basın mensupları, Basın Meslek İlkeleri doğrultusunda, insan haklarına saygılı, doğru ve tarafsız habercilik anlayışı ile yer ve zaman mefhumu gözetmeksizin üstlendikleri bu zorlu kamu görevini yerine getirirken karşılaştığı güçlükler ile başa çıkmayı bilmişlerdir.

Gazetecilerin özlük haklarının iyileştirilmesini sağlayan ve bunu yasal güvence altına alan 212 sayılı Yasanın Resmi Gazete’de yayınlandığı 10 0cak 1961 tarihinin ardından kutlanmaya başlanan bu özel günün basın çalışanlarımıza daha mutlu ve anlamlı günlerin müjdecisi olmasını diliyorum.

Görevlerini en iyi şartlarda yürütmeleri temennisiyle başta Manisalı gazetecilerimiz olmak üzere tüm basın mensuplarının “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü kutluyor, görevlerini yaparken hayatını kaybeden tüm basın şehitlerini de rahmet ve saygıyla anıyorum.

Mustafa Hakan GÜVENÇER

Manisa Valisi
Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2017, 17:51

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4