17 ESNAF DAHA GÖZALTINA ALINDI

17 ESNAF DAHA GÖZALTINA ALINDI
Manisa’nın Turgutlu ilçesinde Fetullahçı Terör Örgütü / Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) yönelik olarak sürdürülen çalışmalar kapsamında ilçede esnaf yapılanmasına yönelik olarak 2'nci operasyon düzenlendi. Yapılan operasyon kapsamında 17 kişi gözaltına alınırken, toplam gözaltı gören şüpheli sayısı ise 33'e yükseldi.

FETÖ / PDY Planlı Operasyonları kapsamında örgütün esnaf yapılanmasına yönelik olarak 24, 26, ve 30 mayıs 2017 tarihlerinde yapılan 3 ayrı eş zamanlı operasyonda; Ü.İ. (Fizyoterapist), H.Ö. (Fidan Üretim ve Satış), V.K. (Akaryakıt Bayi sahibi), N.D. (Elektrikçi Esnaf), S.S. (Geri dönüşüm (hurda), H.Y. (Elektrikçi (Esnaf), İ.A. (Yedek Parça Bayi), İ.G. (Geri Dönüşüm (Hurdacı), Z.Y. (Esnaf), R.Y. (Zirai ilaç Bayii), C.A. (Blok fabrikası Çalışanı), M.A.A.(Tuhafiyeci), H.H.Y. (Kayyum atanan Konserve fabrikası Çalışanı), Y.M. (Berber), İ.T. (Müteahhit), C.S. (Müteahhit), M.M. (Deri Fabrikası sahibi) gözaltına alındı.

Şüphelilerin ikametlerinde ve işyerlerinde yapılan aramalarda elde edilen dijital materyallere, Bank Asya hesap cüzdanı, Zaman Gazetesi dergisi, 1 adet el yapımı tüfek ve 1 adet ruhsatlı silaha el konulduğu öğrenildi.

Öte yandan operasyon kapsamında göz altına alınan 17 kişiden Ü.İ. (Fizyoterapist), H.Ö. (Esnaf), N.D. (Esnaf) ve V.K. (Esnaf) 30 Mayıs 2017 günü adli mercilerce sevk edildi.

Turgutlu'da FETÖ'nün esnaf ayağına yönelik olarak yapılan ilk dalgada 16 şüpheli emniyet ekipleri tarafından gözaltına alınmıştı. Halen 13 şüphelinin gözaltında bulunduğu Esnaf operasyonlarında gözaltı işlemi gören şüpheli sayısı genel toplamda 33'e çıktı.
Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2017, 11:53

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4