67 YAŞINDA ÇANAKKALE'Yİ İLK KEZ GÖRDÜ

67 YAŞINDA ÇANAKKALE'Yİ İLK KEZ GÖRDÜ
banner43
DAĞYENİCELİLER ÇANAKKALE’Yİ GEZDİ

Vatandaşlarını anlamlı projelerde bir araya getiren Yunusemre Belediyesi, ‘Yunusemre, Halkını Ecdadına Taşıyor’ sloganı ile Çanakkale’ye düzenlediği gezilere bir yenisini ekledi. Proje kapsamında Dağyenice Mahallesi sakinleri kurtuluş destanının yazıldığı toprakları gezdi.

Dağyenice Mahallesi sakinleri, Yunusemre Belediyesi’nin ‘Yunusemre, Halkını Ecdadına Taşıyor’ sloganıyla hayata geçirdiği proje kapsamında Çanakkale’yi görme fırsatı buldu. Dağyenice Mahallesi sakinlerini Çanakkale’ye Yunusemre Belediye Meclis Üyesi Mustafa Gürler uğurladı.

Türk Ordusunun Çanakkale’nin geçilemeyeceğini tüm dünyaya gösterdiği 18 Mart 1915 yılında Çanakkale Savaşı’nda şehit olan kahramanlarımızı ziyaret eden, mezarları başında Kur’an-ı Kerim okuyan Dağyenice Mahallesi Sakinlerinden 67 yaşındaki Ahmet Akkoyun isimli vatandaş gezi sırasında duygusal anlar yaşadı. Yaşlı vatandaş duygularını şu sözlerle anlattı: “Yaşım 67. İlk defa buraları görmek ve aziz şehitlerimiz için dua etmek fırsatı buldum. Benim gibi bu güzel toprakları ilk kez gören birçok arkadaşım ile birlikte buraya geldik. Bize bu olanağı sağlayan Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi’ye teşekkür ediyoruz” dedi.

ÇANAKKALE’Yİ GÖRMEYEN KALMAYACAK

Türkiye Cumhuriyeti tarihinde önemli bir yere sahip olan Çanakkale’yi tüm ilçe halkının görmesi için bu gezilere devam edileceğini belirten Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Çanakkale ruhunu herkesin yaşamasını istediklerini kaydetti. Başkan Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Milletçe Çanakkale ruhunu kavramaya ve kuşanmaya ihtiyacımız var. Bu ruh, birlik ve beraberliğimizin, huzurumuzun teminatıdır. Gerçekleştirdiğimiz proje kapsamında Yunusemreli bütün vatandaşlarımızı Çanakkale’ye götürmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2017, 14:45

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4