7'nci Turgutlu Hamsi Şenliği Yapıldı

7'nci Turgutlu Hamsi Şenliği Yapıldı
banner43
Manisa'nın Turgutlu ilçesinde Kardenizliler Derneği tarafından Hamsi şenliği düzenlendi.

Turgutlu Karadenizliler Derneği'nin Mimar Sinan Parkında bulunan dernek binasında gerçekleşen şenliğe Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Akif Celalettin Şimşek, Manisa İl Emniyet Müdürü Fevci Bilgiç, Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan, Ahmetli Kaymakamı Muhammet Emre Canpolat, Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Manisa Trabzonlular Derneği yönetim kurulu üyesi İsmail Aydın ve Karadenizli vatandaşlar katıldı.

Karadenizliler Dernek Başkanı İbrahim Uzun, Şenliğe katılanlara yalnız bırakmadıkları için teşekkür etti.

Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan, Karadenizliler'in sevecen, sıcak kanlı ve vatansever insanlar olduklarını ve söyledi. Kaymakam Turan;''Karadeniz denilince hırçın sular ve mert delikanlılar akla gelir. Karadeniz'in insanı merttir ve sofrası geniştir. Bugün burada ki şenlikte bunun örneğidir. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.''dedi.

Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer ise yaptığı konuşma da;''Türkiye için zor günlerden geçiyoruz. Fakat zor olmanın ötesinde önemli günlerden geçtiğimiz doğru. Zorluk bizler karşısında inşallah gelir geçer.Belki bugün yaşadığımız zorluklar sebebi ile kardeşlerimizin çektikleri sıkıntılara olan hürmetimiz sebebi ile yüzlerimizin çizgisi çok fazla mütebessim değil. Fakat yüreklerimizde ki o şükür coşkusu, kararlılık coşkusu, kardeşliğin getirdiği güç coşkusu gerçek anlamda şenlik. Rabbim davet sahiplerinin ömürlerini, sofralarını daima bereketlendirsin ve şen etsin. Hamsi bize karadenizi ve karadenizliyi hatırlatır. Karadeniz deyince, Karadenizli deyince biz, Çırpınırdı Karadeniz bakıp türk'ün bayrağına türküsü ile yüreklerimizin derinliklerinde bizleri şöyle bir sarsan bir çağrıyı duyarız. Davet sahiplerimize, dernek başkanımıza çok teşekkür ediyorum.''dedi.
Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2017, 20:02

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4