Ahmetli 'Kaynana' ile Güldü

Ahmetli 'Kaynana' ile Güldü
MANİSA Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun hazırladığı ve Ramazan ayı boyunca 17 ilçede sahnelenecek ‘Kaynana’ adlı ortaoyunu, Ahmetli için perde açtı. Oyuna, Ahmetliler büyük ilgi gösterirken, gönüllerince eğlendikleri bir Ramazan gecesi yaşadı.

Manisa Büyükşehir Belediyesinin Ramazan etkinlikleri kapsamında Şehir Tiyatrosu oyuncuları tarafından sahnelenen ‘Kaynana’ adlı ortaoyunu, Ahmetliler için perde açtı. Ahmetli Atatürk Meydanı’nda sahnelenen oyunu Manisa Büyükşehir Belediyesi Ahmetli Koordinasyon İşleri Müdürü Orçun Abalı ve çok sayıda Ahmetlili sanatsever izledi. Manisa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Tayfun Şengöz’ün yazıp yönettiği 60 dakikalık oyun, Ahmetlilere unutulmaz bir Ramazan akşamı yaşattı. Kızını vermek istemeyen sert, kabadayı bir kaynana ile onu ikna etmeye çalışan mahalle sakinlerinin hikayesinin anlatıldığı oyunda, kız istemenin ortaya çıkardığı komik durumlar, izleyenleri kahkahaya boğdu.

Oyuncular Performanslarıyla Göz Doldurdu

Oyuncuların performansı, enerjisi ve güldürünün dozunun sürekli yüksek tutulması nedeniyle Ahmetliler unutulmaz bir gece yaşadı. Oyunun sonunda oyuncuların performansları dakikalarca alkışlandı. Vatandaşlar, böylesine güzel bir Ramazan gecesi dolayısıyla Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün‘e teşekkür etti.
Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2017, 11:13

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4