AK Parti'den 28 Şubat Manşetleri Sergisi

AK Parti'den 28 Şubat Manşetleri Sergisi

AK Parti'den 28 Şubat Manşetleri Sergisi
banner1
Turgutlu AK Parti İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen 28 Şubat Manşetleri sergisi Saat Kulesi önünde açıldı
Türkiye’nin son askeri müdahalesi olan 28 Şubat, 1997’de Necmettin Erbakan ve Tansu Çiller hükümetinin silahlı kuvvetler tarafından istifaya zorlanmasıyla yaşandı. 27 Mart, 27 Mayıs ve 12 Eylül darbelerinin aksine, askerler 28 Şubat’ta yönetime bizzat el koymadı. Bunun yerine medya üzerinden bir savaş verildi. Askerlerin hükümeti görevden zorla almaması da 28 Şubat’ın “post-modern darbe” olarak anılmasına yol açtı. Askerlerin deyimiyle “demokrasiye balans ayarı” yapıldı.
Türkiye yaşanan 28 Şubat  olarak adlandırılan girişimin 21. Yılında ’da  ilçe Başkanlığı tarafından düzenlenen Gazete Manşetleri sergisi açıldı. Tamamı gazete manşetlerinden oluşan sergide, gazetelerin o günlerde attıkları manşetleri göz önüne koydular. Gazete manşetleri sergisi Cumartesi gününe kadar açık olacağı belirtildi.
  İlçe Başkanı Mürşit Gedizli, “İnsan haklarından sorumlu genel başka yardımcılığımız koordinasyonunda düzenlenen sergimize vatandaşlarımızı bekliyoruz. O kara günleri unutturtmamak ve tekrar yaşanmaması için ibret niteliğinde bir sergidir. Bu sergide o kara günlerin medyada nasıl yer aldığını bir kez daha gözler önüne seriyoruz. Vatandaşlarımız o günlerin görüp, bu günlere nasıl geldiğimizi görmelerini sağlıyoruz. Vatandaşlarımıza o günlerde de yine iş başında olan FETÖ elebaşısının da Doğan Medyası ile nasıl ilişkiler içerisinde olduğunu görüyorlar”dedi
Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2018, 12:38

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4

banner3