AK Partili Baybatur'dan Kurban Bayramı mesajı

AK Partili Baybatur'dan Kurban Bayramı mesajı
AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Bayramların her yaştan tüm kuşakların buluştuğu ve kaynaştığı, aynı zamanda dini geleneklerimizin yaşatıldığı ve aktarıldığı önemli günler olduğunu belirten Baybatur, "Dayanışma, hoşgörü, sevgi, saygı ve kardeşlik gibi yüce değerleri yaşayıp paylaştığımız bir bayramı daha birlikte idrak etmenin sevinci içerisindeyiz" dedi.

İnsanı insan yapan değerlerin, erdemlerin yalın olarak yaşandığı dini bayramların, toplumsal yaşamımızın vazgeçilmez bir unsuru olduğunu vurgulayan Baybatur, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Bayramlar; aileleri, cemiyetleri, toplumları kavuşturan, birbirine kenetleyen ve bizlere parçası olduğumuz manevi bütünü hatırlatan kutlu vesilelerdir. İnsanlar arasındaki karşılıklı sevgi, saygı ve dayanışmanın pekiştiği, kırgınlıkların, dargınlıkların unutulduğu ve hoşgörünün egemen olduğu, pek çok güzellikleri barındıran bayramlar, küçüklerimize sevgimizi, büyüklerimize hürmetlerimizi sunduğumuz;  komşularımız, akrabalarımız ve dostlarımızla bir araya geldiğimiz müstesna günlerdir. Bugünler gönülleri fethetme günleridir. İhtiyaç sahiplerinin  unutulmadığı, yoksulların sevindirildiği, insanların kaynaştıkları ve dostlukların pekiştiği, aile bağlarının kuvvetlendiği çok özel günlerdir. Kurban Bayramı günleri ise paylaşımı ve dayanışmayı artıran özelliğiyle birlik ve bütünlüğümüz açısından ayrı bir öneme sahiptir.

Gelenek ve göreneklerimizin geçmişten bugüne aktarılmasına vesile olan bu güzel günlerde dini vecibelerini yerine getirmek üzere kutsal topraklarda bulunan tüm vatandaşlarımıza tebriklerimi iletiyor, sağlık ve esenlik içerisinde yurda dönmelerini temenni ediyorum."

Bayram vesilesiyle akraba ziyareti yapmak, memleket hasreti gidermek veya tatil yapmak üzere yollara düşen vatandaşlara da seslenen Baybatur, şöyle devam etti: ''Seyahat edecek vatandaşlarımızdan trafikte dikkatli olmalarını, bayram sevincini acıya ve hüzne boğmamalarını özellikle rica ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle mübarek Kurban Bayramınızı en kalbi duygularımla tebrik ediyor, bayramın milletimize, İslam alemine ve bütün insanlığa barış, rahmet, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum."
Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2017, 11:36

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4