Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, yolların durumu ile ilgili bilgi verdi

Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, yolların durumu ile ilgili bilgi verdi
Son günlerde özellikle ticari bölgelerde yaşanan yol yapım çalışmaları ile sıkıntı duyan Akhisarlıların sorularına Belediye Başkanı Salih Hızlı bilgilendirme yaptı.

Akhisar Belediyesi 2017 yılı Temmuz ayı olağan meclis toplantısı sonrası basın mensuplarına açıklama yapan Belediye Başkanı Salih Hızlı bu konuda ayrıca belediye meclis üyelerine de bilgi verdi.

Yol çalışmaları hakkında ciddi anlamda bir şikayet aldıklarının altını çizen Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı konu ile ilgili tam olarak Manisa Büyükşehir Belediyesi çatısı altında bulunan AKOME’nin yetkili olduğunu belirterek yardım konusunda açık çek verdi.

Belediye Başkanı Salih Hızlı yaptığı konuşpmada, “Son günlerde yapılan çok çalışmaları nedeniyle meclis üyesi arkadaşlarımız ve bizler ciddi anlamda şikayetler alıyoruz. Dolayısıyla sorumluluk alanını söylemek istiyorum. Daha çok konuşulan bu Süperonline şirketinin yapmış olduğu kazılar var. İkinci konu ise birinci ve ikinci nakliye ile Şehit Teğmen Tahir Ün caddesindeki yapılan çalışmalar var. Bunları biliyorsunuz Büyükşehir bünyesinde hep birlikte ön görüşme ve mutabakatla verdik. Akhisar Belediyesi’nden talep ettikleri, bir yazıyı da biz Büyükşehir Belediyesi’ne hızlı bir şekilde yapılabilmesi açısından buranın ticari bir bölge olduğunu ve hızlı bir şekilde burada çalışma yapılması ile ilgili bizden bir yazı istemişlerdi biz o yazıyı hemen vermiştik. Tabiki açıklamaların bundan sonraki kısmı bize ait değil bununla ilgili açıklamalar ilgili kuruma aittir. Bununla ilgili polemik yapmak istemiyoruz, ancak Akhisar Belediyesi’ne ait şu anda bir alt yapı çalışması yoktur. Yani mevcut kazılarla ilgili direk kurumsal sorumluluğumuz yoktur. Fakat bu arada Fen İşleri Müdürlüğü’müz cadde cadde ve sokak sokak bunları takip etmekte ve buradaki aksaklıkların fotoğraflarını Büyükşehir Belediyesi ilgilileri ile paylaşmaktayız. Bunu kamuoyunun bilmesi açısından meclis üyelerimiz ile de paylaşmak istedim.

Burada bir polemik olsun diye değil bir bilgi paylaşımı yapıyoruz, dolayısıyla bu çalışmaların takibi AYKOME isminde bir kurum var. İzinleri ve takipleri, sözleşmeleri gibi tüm konular bu kuruma aittir. Bizim bir kaygımız var, kurumsal olarak diğer arkadaşların işine girmeyelim diye. Fakat bir yandan bize verilecek yardım anlamında açık çek veriyoruz açıkçası. Bunu da söylemek istiyorum öyle zannediyorum ki meclis üyesi arkadaşlarımız her açıdan bu konuda sıkıntı duyuyor. Bu konuda sanırım biraz daha iyileşerek dönüşeceğini umut ediyor ve düşünüyorum açıkçası” dedi.
Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2017, 11:23

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4