AKTAŞ'IN SU SIKINTISI ÇÖZÜLÜYOR

AKTAŞ'IN SU SIKINTISI ÇÖZÜLÜYOR
MASKİ Genel Müdürlüğü, Kula’nın Aktaş Mahallesi’ne yeterli içme suyunu temin etmek amacıyla başlattığı sondaj çalışmasını tamamladı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, su sıkıntısı yaşanan bölgelere yeni su kaynakları kazandırmaya devam ediyor. Kula ilçesine bağlı Aktaş Mahallesi’ndeki mevcut içme suyunun yetersiz gelmesi nedeniyle mahalleye yeni bir sondaj açıldı. MASKİ Genel Müdürlüğü İçme Suyu Dairesi Başkanlığı tarafından açılan sondajın delgi ve borulama çalışmaları tamamlandı. Sudan örnek alınarak laboratuvar ortamında analize tabi tutulmasının ardından çıkacak sonuçlar doğrultusunda mahalle sakinlerinin kullanımına sunulacak.

“Susuzluk kadar zor bir şey yok”

Açılan sondajdan dolayı çok mutlu olduklarını ifade eden Aktaş Mahalle Muhtarı Osman Öztürk, “Köyümüzdeki sondajın suyu geçtiğimiz yıl azalmaya ve yetmemeye başladı. Yaz aylarında çok sıkıntı yaşadık. Taşıma su kullandığımız zamanlar da oldu. Bunun üzerine MASKİ’ye başvurduk. Sağolsunlar gelip yeni bir sondaj açtılar. Çıkan suyumuz ihtiyacımızı karşılamaya yeterli olur. Susuzluk kadar zor bir şey yok. Allah Cengiz Başkanımızdan da, Yaşar Müdürümüzden de bir değil bin kere razı olsun. Bütün çalışanlara teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2017, 14:40

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4