ALTIYLA ÜSTÜYLE YEPYENİ BİR DEMİRCİ

ALTIYLA ÜSTÜYLE YEPYENİ BİR DEMİRCİ
MASKİ Genel Müdürlüğü, 101 Mahalle Projesi kapsamında Demirci’nin 6 mahallesinde gerçekleştirdiği altyapı çalışmalarının ardından toplamda 160 bin metrekare kilit parke ile 20 kilometre bordür taşı döşedi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Manisa’nın 17 ilçesinde mahallelere yaptığı alt ve üstyapı yatırımlarıyla yerleşim yerlerini altıyla üstüyle yeniliyor. MASKİ’nin bu kapsamda Demirci’de tamamladığı çalışmalar da vatandaşların takdirini kazandı. 101 Mahalle Projesi ile ilçenin 6 mahallesinde 65 kilometrelik içme suyu ve kanalizasyon ana hattı inşa eden MASKİ, mahallelere kilit parke taş da döşeyerek yepyeni bir görünüme kavuşturdu. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı bünyesinde yapılan çalışmalar ile Alaağaç, İmrenler, Küpeler, Yarbasan, Yeşildere ve Çataloluk mahallelerinde toplamda 160 bin metrekare kilit parke ile 20 kilometre bordür taşı döşendi.

“Öğrencilerimiz, kışın ayakkabılarının üstüne poşet geçirip geziyorlardı”

Alaağaç Mahalle Muhtarı Hamza Akarsu, “MASKİ’ye yaptığı alt ve üstyapı çalışmalarından dolayı çok teşekkür ediyoruz. Çalışmalardan memnun olmamak mümkün değil. Cengiz Ergün ve MASKİ Genel Müdürümüz var olsunlar. Sayelerinde yapılıyor bu işler. Her hizmete koşuyorlar”

İmrenler Mahalle Muhtarı Saadettin Akgül, “Mahallemize yapılan hizmetlerde emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Mahallemize güzel işler yapıldı. İmrenler halkı olarak çok memnunuz”

Küpeler Mahalle Muhtarı Osman İzci, “Mahallemizin altyapısı 40 yıl önce atalarımızın kendi imkanlarıyla yaptıkları şekildeydi. O kadar eskiydi ki 3-4 günde bir arıza olduğundan MASKİ ekipleri bizim köyden çıkamaz olmuşlardı. Öğrencilerimiz, kışın ayakkabılarının üstüne poşet geçirip geziyorlardı. Cengiz Başkanımız sayesinde bu sıkıntılarımızdan kurtulduk. Allah bu çalışmalarda emeği geçen herkesten bin kere razı olsun.

Yarbasan Mahalle Muhtarı Ahmet Çınar, “Büyükşehir ve MASKİ’nin hizmetlerinden çok memnunuz. Mahallemiz çok güzel oluyor. Devamını da bekliyoruz”

Yeşildere Mahalle Muhtarı Yüksel Topuz, “Bizim kanalizasyonumuz eskiden çaya akıyordu. Şimdi çok güzel hattımız var. Köyümüz çok sağlıklı oldu. İçinin taşları da yapıldı, çok güzelleşti. Allah Cengiz Başkan’dan razı olsun”

Çataloluk Mahalle Muhtarı Ali Göktepe, “50 sene önce insan gücüyle yapılan altyapımız yepyeni oldu. MASKİ’den Allah razı olsun. Yapılmaz denen ne varsa yapıldı. Köyümüz örnek bir köy oldu. Cengiz Başkanımız da Yaşar Müdürümüz de sağ olsunlar. Geçtiğimiz gün Balıkesir’e gittiğimde orada bile Manisa’da Cengiz Başkanın ve MASKİ’nin çalışmalarının takdir topladığını gördüm. Başarılı olunca namı oraya kadar ulaşıyor. Baştan sona emeği olan herkese tek tek teşekkürler”
Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2017, 14:23

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4