ARABA PARASINA TOSUNCUK

Kurban Bayramına sayılı günler kala kurbanlıklarda sahipleri tarafından kurban pazarlarına ve satım yerlerinde görücüye çıkarılmaya başlandı. Manisa’nın Turgutlu ilçesinde bin 200 kilo ağırlığında ki ‘Tosuncuk’ isimli hayvan hem fiyatı hem de büyüklüğü ile ilçenin göz bebeği olurken, bir kez daha bakarak maşallah dedi. Kaynak : http://www.turgutlulu.com/araba-parasina-tosuncuk-65441.html

ARABA PARASINA TOSUNCUK

Kurban Bayramına sayılı günler kala kurbanlıklarda sahipleri tarafından kurban pazarlarına ve satım yerlerinde görücüye çıkarılmaya başlandı. Manisa’nın Turgutlu ilçesinde bin 200 kilo ağırlığında ki  ‘Tosuncuk’ isimli hayvan hem fiyatı hem de büyüklüğü ile ilçenin göz bebeği olurken, bir kez daha bakarak maşallah dedi.

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde bir çiftlikte bakılan 1 ton 200 kilogram ağırlığında ki Simental cinsi 2 yaşındaki tosun 30 bin lira bedelle satışa çıkarıldı. Kurban Bayramı'na sayılı günler kala kurbanlık satışlarında hareketlilik yaşanırken, satışa çıkarılan 1 ton 200 kilogramlık Simental cinsi 2 yaşındaki tosun, hem cüssesi hem de fiyatı ile görenlerin ilgisini çekiyor.

Turgutlu’nun meşhur köftecisi Gamalı Köftecisine ait çiftlikte bakılan Tosuncuk isimli dana ile ilgili olarak işletme sahibi Şevki Atman “5 aylıkken çiftliğimize gelen Tosuncuk adını verdiğimiz hayvanımıza yaklaşık 18 aydır bakılıyoruz. Kendisine ait özel alanı bulunan ve Tosuncuk şuan için canlı olarak 1 ton 200 kilogram. Kendisini gören ziyaretçilerimiz ve almak isteyenler hayvanımızın görür görmez bir kez daha bakıyor ve maşallah diyorlar. Çiftliğe girdiğinizde zaten kendisini direk belli ediyor. Diğer hayvanlar yanında yavru gibi kalıyor. Genelde yetiştirdiğimiz hayvanlarımızı kendi işletmelerimiz için kesiyoruz ama Tosuncuk’u kurbanlık olarak vermek istedik. Kurban için kesilerek bir hayra vesile olacağız” dedi.

[gallery ids="65442,65443,65444,65445"]

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2017, 10:50

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4