Atlar, Kula İçin Koştu

Atlar, Kula İçin Koştu
Türkiye Jokey Kulübü tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen isimli koşularda bu yılda Kula’ya yer verildi. İzmir Şirinyer Hipodromunda gerçekleşen Kula koşusunu kazanan Burkal İsimli atın sahibi, ödülünü Kula Belediye Başkan Vekili Vedat Yılmaz’dan aldı.

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve 20 Ağustos Pazar günü Şirinyer Hipodrum’unda gerçekleştirilen Kula Koşusu için Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun davet edildi. Başkan Tosun’un yoğun programı nedeni ile katılamadığı yarışlara, Kula Belediye Başkan Vekili Vedat Yılmaz ve Kula Belediye Meclis Üyesi Mehmet Kavas katıldı.

İzmir Şirinyer Hipodromu’nda gerçekleştirilen 4+ yaşlı safkan Arap atlarına mahsus olan kum pistteki 1400 metre mesafeli Kula Koşusu’na 9 safkan katıldı. Kula Koşusu’nu, Tayral Tutumlu’nun sahibi olduğu Burkal (Karakemal – Bağdagül) jokeyi Murat Gündüzeli idaresinde 1.36.06’lık bitiriş derecesiyle kazandı. Koşunun ikincisi yine Tayral Tutumlu’nun sahip olduğu EMBİR HAN (Emael (PL) / Birgi) olurken, BİLDENHAN (Ateştopu / Neşe) üçüncü ve ATASOY (Kara Yağız / Semir) da dördüncü olarak koşudan ayrıldılar. Koşuyu kazanan atın sahibi adına Zafer Tuğrul’a ödül kupasını Kula Belediye Başkan Vekili ve Meclis Üyesi Vedat Yılmaz verdi. Şeref tribününde gerçekleştirilen kupa törenine, Kula Belediye Meclis Üyesi Mehmet Kavas ile İzmir Hipodrom Müdürü Cüneyt Ertan’da katıldı. Yarış öncesi TJK TV ekranlarından Kula’nın kısa bir tanıtımına da yer verildi.

Yarış sonrası düzenlenen ödül töreninde kazanan atın sahibi adına Zafer Tuğrul’a yarış anısına kristal kupa takdim eden Belediye Başkan Vekili Vedat Yılmaz; “Türkiye’nin ilk ve tek UNESCO Sertifikalı Jeoparkı olan “Kula” adına düzenlediğiniz yarış ve bizleri de davet ettiğiniz için teşekkür ediyorum. Kula Belediyesi olarak böylesine güzel bir organizasyonda olmaktan mutluyuz” dedi.
Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2017, 13:08

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner4